"81 ile basın-yayın ormanı kurulacak"

"81 ile basın-yayın ormanı kurulacak"
Türkiye'deki 19'uncu Basın-Yayın ve Gazeteciler Ormanı, Afyonkarahisar'daki basın çalışanları adına kuruldu.

Türkiye'deki 19'uncu Basın-Yayın ve Gazeteciler Ormanı, Afyonkarahisar'daki basın çalışanları adına kuruldu.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatları ile oluşturulan Afyonkarahisar Basın-Yayın ve Gazeteciler Ormanı, Afyonkarahisar-İzmir karayolu 13. kilometresinde kuruldu. 500 dönümlük arazide oluşturulan ormana ağaç dikimi için Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü çalışanları da iştirak etti.
Vali Yardımcısı Mustafa Akdoğan'ın da yer aldığı ağaç dikiminde, Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Basın-Yayın Daire Başkanı Bahattin Akyön, Çevre ve Orman İl Müdürü Zekeriya Mere, Afyonkarahisar Gazetecileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Canser Kuzu, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Güzbey, ulusal ajans ve kanalların temsilcileri ve yerel basın çalışanları yer aldı.
'81 İLE BASIN-YAYIN ORMANI KURULACAK'
Ağaç dikimi öncesinde bir konuşma yapan Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Mustafa Akdoğan, emeği geçenlere teşekkür etti. Akdoğan, gazeteciler adına bir ormanın oluşturulmasından dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.
Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü Basın-Yayın Daire Başkanı Bahattin Akyön, basının güçlenmesi için pek çok çalışma yaptıklarını söyledi. Bunlardan bir tanesini Afyonkarahisar'da ağaç dikerek gerçekleştirdiklerini aktaran Akyön, şu ana kadar Türkiye'de 15 ilde 19 Basın-Yayın ve Gazeteciler Ormanı kurduklarını söyledi. Her basın çalışanının bir ağacı olmasını istediklerini ileten Akyön, 81 ilde Basın-Yayın ve Gazeteciler Ormanı kuracaklarını bildirdi.
'GAZETECİLER HER ZAMAN BİZİM YANIMIZDA'
Afyonkarahisar Çevre ve Orman İl Müdürü Zekeriya Mere de, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatları gereği bu çalışmaya başladıklarını ifade etti. Basın çalışanlarının her zaman yanlarında olduğunu dile getiren Mere, ormanın herkes tarafından görülebilmesi için bu alanı seçtiklerini belirtti. 500 dönümlük bir alana ormanı oluşturduklarını aktaran Mere, oluşturulan ormana büyük boy ağaçlar dikmeyi istediklerini ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından, gazeteciler ellerine kazma ve kürekleri alarak kendileri için ağaç dikti. Yapılan ağaç dikiminin ardından gazeteciler hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com