81 yaşında ama...

81 yaşında ama...
81 yaşındaki Jale Ergür, ölen eşinden kalan borcu ödeyebilmek için hergün 12 saat sokak sokak dolaşıp simit satıyor.
81 yaşındaki emekli hemşire Jale Ergür, 9 yıl önce ölen eşinin 15 bin TL tutarındaki borcunu ödemek için günde 12 saat sokak sokak dolaşıp simit satıyor. 
 
12 SAAT SOKAKTA
 
Küçükçekmece Fatih Mahallesi'nde oturan 1 çocuk annesi Jale Ergür'ün evine, kanserden dolayı hayatını kaybeden eşi İsmail Ergür'ün borçları yüzünden haciz geldi. Hacizi önlemek için 5 sene önce bankadan 15 bin TL kredi çektiğini söyleyen Ergür, "Kocamın bana bıraktığı borç nedeniyle kredi çektim. Onun borcunu ödedim. 900 TL emekli maaşı alıyorum. Her ay 650 TL bankaya kesiliyor. 500 TL kira veriyorum. Elektrik, su, telefon artık gerisini siz hesaplayın. Paraya ihtiyacım var. Bana emekli maaşımdan para kalmıyor. Bu yüzden 4 aydır simit satıyorum. 2 sene sonra bankaya olan borcum bitiyor. O zamana kadar çalışmak zorundayım. Simit satarken zorlanmıyorum. Küçük yaştan beri çalışıyorum. Sabah 06.30'da evden çıkıyorum. Akşam saat 19.00'da da eve dönüyorum. Bazen simitlerim satılmıyor. O zaman cepten gidiyor" diye konuştu. 
 
"ZİNDELİĞİMİ ZEYTİN YAĞINA BORÇLUYUM"
 
Alın teri ile para kazanmaktan dolayı kendisiyle gurur duyduğunu belirten yaşlı kadın, "Günde 3 kilometre de yol yürüyorum. Çalışırken sadece 1 saat dinleniyorum. Zindeliğimi kuyruk yağına ve zeytin yağına borçluyum" dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com