84 tutuklu komutandan Emin Çölaşan’a mektup

84 tutuklu komutandan Emin Çölaşan’a mektup
Hasdal Askeri cezaevinde yatan 84 komutan Sözcü Gazetesi yazarı Emin Çölaşan’a mektup yazdı. Mektupta Komutanlar arasında Korgeneral Nejat Bek ve Korkut Özarslan, denizcilerde Koramiral Kadir Sağdıç ve Mehmt Otuzbiroğlu, jandarmada Tuğgeneral Ali Aydın g

İşte o mektup…

Takip ettiğini üzere sözde Balyoz davası bu mektubun içeriğinde d e belirttiğimiz gibi çok kritik bir sürece girmiş bulunmaktadır. 1500 civarında önemli, resmi olarak belgelenmiş maddi sahtecilik tespitimize rağmen, hiçbiri incelenmeden ve adeta gözardı edilerek yüksek bir hızla karar aşamasına doğru gidilmektedir.

Bu kapsamda bir sonraki duruşma tarihi olan 26 Mart 2012’den önce bu gerçeği kamuoyu ile paylaşma gereği duyduk ve hazırlamış olduğumuz metni size gönderiyoruz.

Kamuoyunda Balyoz davası olarak bilinen davanın başlangıcında, ortada olmayan bir suçun savunması olamayacağından, savunma yapmak niyetinde değildik. Çünkü delil diye sunulanlar herhangi bir imzaya dayanmayan, değiştirilebilir nitelikteki sahte dijital verilerdi ve bunlar dünyanın hiçbir yerinde hukuki açıdan delil niteliği taşımazdı. Devletin bazı birimleri içinde örgütlenerek, sahte belgeler üreten bir çetenin varlığına tüm kalbimizle inanıyorduk.

Türk Adaleti’ne olan inancımız nedeniyle, hiçbir imza ve maddi bulgu taşımayan, tamamı dijital verilere karşı, 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde ön savunmalarımızı yaptık. Savunmalarımızda yer, zaman, isim ve olayla ilgili olarak mantığa ve hayatın akışına aykırı somut, bilimsel olarak kanıtlanan ve resmi belgelerle ispatlanan 1500 civarında maddi hata tespit ettik ve delillerin değerlendirilmesi aşamasına geçtik.
Süreç hızlandırılarak ve delilleri değerlendirme aşaması adeta yok sayılarak, bir oldu bitti ile mahkemenin doğrudan karara gitme niyeti ile karşı karşıya kaldık.

Mahkemeden, Gölcük’teki arama neticesinde elde edilen verileri ve CD imajlarını talep ettik. Mahkeme bize Gölcük’ten çıkan CD’lerin imajı yerine, daha önce vermeyi defalarca reddettiği, içinde 11 numaralı CD’nin de olduğu 19 adet CD imajını verdi.
Bunların üzerinde yaptığımız incelemede mahkemenin elindeki tek sözde delil olan 2003 yılında oluşturulduğu ifade edilen 11 numaralı CD’nin içinde suç unsuru içerdiği iddia edilen dosyaların neredeyse tamamının 2007 yılına ait bir program olan ve 20 Ocak 2007’den itibaren piyasaya sürülen ‘Microsoft Office 2007’ yazılı ile oluşturulduğunu hiçbir şüpheye meydan vermeyecek şekilde ispat ettik.
Mahkeme yurt içinde veya yurt dışından istediği bilirkişi heyetini getirsin. Biz 11 numaralı CD’nin sahte olduğunu herkese kanıtlayacağız.
Mahkemeden şunları bekliyoruz:

1-11 numaralı CD konusunda derhal tarafsız bir bilirkişi heyeti oluşturulmasını ve bu bilirkişi heyeti tarafından sahteliği tarafımızdan ispatlanan hususların değerlendirilmesini. Daha sonra bu CD’nin hukuka uyguluk denetiminin yapılmasını.
2-Başta dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman olmak üzere, masumiyetimizi ortaya çıkaracağına inandığımız tüm tanıkların davet edilerek mahkeme huzurunda dinlenmelerini.

Türk kamuoyunun vicdanını, davanın ana unsuru olan 11 numaralı CD konusundaki gerçekleri sorgulamaya davet ediyoruz!
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com