87 yaşındaki alzheimer hastası kayboldu

87 yaşındaki alzheimer hastası kayboldu
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, alzheimer hastası yaşlı kişinin 1 haftadan bu yana kayıp olduğu ileri sürüldü.

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, alzheimer hastası yaşlı kişinin 1 haftadan bu yana kayıp olduğu ileri sürüldü.
Alzheimer hastası Süleyman Sarıkaya'nın (87) oğlu Ahmet Sarıkaya (55), bir hafta önce Uluoymak Mahallesi'ndeki evinden ayrılan babasından bir daha haber alamadıklarını söyledi.
Simav ve Şaphane ilçelerinde de belediyelerce anonslar yapıldığını, babasının fotoğraflarını kentin işlek caddelerindeki dükkanlara astıklarını ancak ona ait bir ize henüz rastlayamadıklarını belirten Sarıkaya, Gediz Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusunda bulunduklarını anlattı.
Sarıkaya, babasının bir süredir Alzheimer tedavisi gördüğünü belirterek, ''Babamda yaşlanmadan dolayı unutkanlık başlamıştı. Bunun dışında sağlık durumu gayet normaldi. Onu hiç yalnız bırakmıyorduk. Bir hafta önce gezmeye çıkacağımızı söyleyip evimizin önünde beklemesini istedim ve tuvalete gittim. Ancak döndüğümde bulamadım ve fazla telaşlanmadım. Çünkü daha önce evimizin yakınından fazla uzaklaştığını görmemiştik. O gün akşama kadar gelmeyince aramaya başladım ama hala izine rastlayan yok. Bir haftadır aramadığım yer kalmadı. Mevsim kış, havalar soğudu ve hayatından endişe etmeye başladım.''
Sarıkaya, babasını görenlerin güvenlik güçlerine bilgi vermesini istedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com