89. Yıldönüme görkemli kutlama

89. Yıldönüme görkemli kutlama
Kütahya'nın Simav ilçesinde İstiklal Marşı'nın kabulünün 89. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende duygusal sahneler yaşandı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde İstiklal Marşı'nın kabulünün 89. yıldönümü nedeniyle düzenlenen törende duygusal sahneler yaşandı.
Özel Bahar Koleji öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan görkemli program Belediye Yeni Düğün Salonu'nda sergilendi.
Törene katılan Belediye Başkanı Kasım Karahan, Garnizon Komutanı Üsteğmen Bora Taşdelen, Cumhuriyet Başsavcısı Recai bilgin, İlçe Emniyet Müdürü İlker Olut, Simav Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Rüştü Güntürkün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri öğrencilerin sahnelediği piyes esnasında gözyaşlarını tutamadı. Günün anlam ve önemini belirtir konuşmasında Simav Özel Bahar Koleji Müdürü Mehmet Erdoğan, 17 Şubat 1921'de Mehmet Akif Ersoy'un yazdığı ölümsüz eserin, 12 Mart 1921'de TBMM'de bestelenmek üzere kabul edildiğini söyledi.
Erdoğan, 1873 yılının Aralık ayında İstanbul'da dünyaya gelen Ersoy'un Türk Milleti'ne ölümsüz bir eser bıraktığını belirterek, 'Ersoy'u rahmet, minnet, hayranlık, sevgi ve saygıyla anıyoruz” diye konuştu.
İstiklal Marşı'nın cephelerde kazanılan mücadelelerin verdiği bağımsızlık duygusunun insan ruhuna yansımasıyla ortaya çıktığına işaret eden Erdoğan konuşmasında ayrıca şu görüşlere yer verdi: ''Milletimizin düşmana karşı bağımsızlık mücadelesini duygularla aktarmak zor bir şeydir. İstiklal Marşı'nda Türk Milleti'nin başından geçen hadiseler ve makus kaderini yenmek için gösterdiği kahramanlıklar, verdiği şehitler, geçmişine ve kültürüne olan bağlılığı işlenmiştir'' dedi. Konuşmaların ardından Özel Bahar Koleji öğretmen ve öğrencilerinin hazırladığı Ersoy isimli piyes büyük alkış topladı.
Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından önceden düzenlenen şiir yarışmasında dereceye girenlere ödülleri törene katılan protokol mensupları tarafından takdim edildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com