891 proje arasında 15. oldu

891 proje arasında 15. oldu
Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin hazırladığı “Önyargıları Kırmak / Overcoming Stereotypes” konulu proje 891 proje arasında yapılan seçmelerde 15. Sıraya yerleşerek Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programl

Kütahya'nın Gediz ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin hazırladığı “Önyargıları Kırmak / Overcoming Stereotypes” konulu proje 891 proje arasında yapılan seçmelerde 15. Sıraya yerleşerek Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları (ABEGP) tarafından kabul edildi.
Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hasan Gök, Okul Müdür yardımcıları Mahmut Bahadur ve İngilizce öğretmeni Ahmet Pınar'ın hazırladığı “Önyargıları Kırmak / Overcoming Stereotypes” konulu projenin Ulusal Ajans tarafından 891 proje arasında yapılan seçmelerde 15. Sıraya yerleştiğini söyledi. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları (ABEGP) tarafından kabul edilen projenin sözleşmesini 7 Ekim 2009 tarihinde Ankara Dedeman Otelinde imzaladığını belirten Okul Müdürü Hasan Gök, Proje kapsamında 2 öğretmen ve 2 öğrenci ile Avrupa'da temsil edilecek olan okulun 7 Kasım 2009 tarihinde Bulgaristan'da faaliyetlerine başlayacağını ifade etti. Okul Müdürü Hasan Gök, “Okulumuz daha sonra sırasıyla Belçika, Romanya, Polonya, İsveç, Slovenya ve Çek Cumhuriyeti'ne ziyaretlerde bulunulacak. Adı geçen ülke okulları 2011 yılı Mayıs ayında aynı şekilde ülkemizi ve ilçemizi ziyaret ederek, karşılıklı bilgi alışverişi ve kültürel etkileşimde bulunulacaklar. Okulumuz bu projesiyle, Avrupa ülkelerindeki eğitim sistemleri hakkında bilgi sahibi olacak ve ülkemizin yurt dışındaki tanıtımına katkı saylayarak ülkemiz hakkındaki önyargıların giderilmesinde faydalı olacak. Okulumuzun gösterdiği bu başarıdan dolayı okul idaresi, projede görevli öğretmen ve tüm personeli tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com