89'luk İkizler!

89'luk İkizler!
İkiz kız kardeşler Esma Telliel ve Hediye Demircioğlu'na 75 yaşındaki gelinleri bakıyor..

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, her ikisinin de eşleri ölmüş olan kardeşlerin bakıcıları da 75 yaşında olan gelinleri Fadime Bilgen. 1 saat önce doğan Hediye Demircioğlu, "Herkes bize imrenerek bakıyor. 'Nasıl bu yaşa kadar gelebildiniz?' diyorlar. Ben de hayret ediyorum. Ben bu yaşa gelip, yaşadığım için utanmaya başladım. Sanki bizim ölüm zamanımız gelmiş de geçmiş gibi kabul ediyorum" dedi.

Uzun ve sağlıklı yaşamanın sırrını kendisini ziyarete gelen Nazilli Kaymakamı Caner Yıldız'a anlatan 89'luk ikizler; "Bizim soframızdan eksik olmayan yoğurt ve baldır. Dağlarda devamlı çalıştık. İncir, zeytin topladık; bir de ottan yapılan yemekleri çok yedik. Bunların başında; ebegömeci, ısırganotu kavurması,enginar, kereviz, ıspanak kuzu eti kadar sevdiğimiz yiyeceklerdir" dedi. Hayatları boyunca sabah namazından sonra yatmadıklarını belirten ikizler, yatsı namazından sonra da hemen uyuduklarını anlattı. Sekiz kardeş olduklarını belirnten ikiz kardeşler, annelerinin ise 100 yaşında öldüğünü belirtiyor.

Fadime Bilgen ise kendisinin de bakıma ihtiyacı olmasına rağmen hürmette kusur etmeyerek ikizlere baktığını vurgulayarak, "Bırakmıyorum bunları. Eltilerimin hiçbirisi gelmez. Kendim bakıma ihtiyacım var, ben bunlara bakıyorum, kızım da bana bakıyor. Şimdiki gelinler bakmıyor" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com