9 Aralık'ta Uşak'ta yapılacak

9 Aralık'ta Uşak'ta yapılacak
Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak'ı kapsayan Zafer Kalkınma Ajansının 18,1 milyon lira bütçeli yeni Mali Destek Programlarının açılış toplantısı, 9 Aralık'ta Uşak'ta yapılacak.

Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak'ı kapsayan Zafer Kalkınma Ajansının 18,1 milyon lira bütçeli yeni Mali Destek Programlarının açılış toplantısı, 9 Aralık'ta Uşak'ta yapılacak.
Ajans Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Uşak Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilecek toplantıya, Kalkınma Bakanı Yardımcısı Mehmet Ceylan da katılacak.
Kar amacı güden gerçek ve tüzel kişilere yönelik olarak hazırlanan ve proje başına 50 bin lira ile 400 bin lira arasında hibe desteği imkanı sağlayacak Odak Sektörler Mali Destek Programı (ODAK) ile 4 ilde faaliyet gösteren işletmelerin, üretim, yönetim, pazarlama, ihracat kapasiteleri ve kabiliyetlerinin artırılması ile Ar-Ge, yenilikçilik ve markalaşmaya yönelik uygulamalarının desteklenmesi amaçlanıyor. Toplam 12 milyon 200 bin lira bütçeli programa üniversiteler de proje ortağı olabilecek. 26 Aralık'ta başlayacak programa son başvuru tarihi 10 Şubat olarak açıklandı.
Kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşlara yönelik olarak hazırlanan ve proje başına 100 bin lira ile 750 bin lira arasında destek imkanı sağlayacak Sürdürülebilir Kırsal ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) ile kar amacı gütmeyen kurum ve kuruluşların, bölgenin daha yaşanabilir bir hale gelmesi ve rekabet gücü ile tanınırlığının artırılmasına yönelik sürdürülebilir, stratejik, yenilikçi ve çevreye duyarlı küçük ölçekli altyapı faaliyetlerinin desteklenmesi amaçlanıyor. 5 milyon 900 bin lira bütçeli program kapsamında valilikler, kaymakamlıklar, yerel Yönetimler, bakanlıkların taşra teşkilatı, kamu kurum ve kuruluşu niteliğindeki meslek kuruluşları, organize sanayi bölge müdürlükleri, mahalli idari birlikleri ve üniversiteler, başvuru sahibi ve proje ortağı olabilecek. 26 Aralık'ta başlayacak programa son başvuru tarihi 24 Şubat olarak belirlendi.
-Uşak'taki diğer toplantılar-
Zafer Kalkınma Ajansı bünyesindeki illerde faaliyet gösteren organize sanayi bölgelerine ilişkin zirve toplantılarının ikincisi, 8 Aralık'ta Uşak'ta gerçekleştirilecek.
İlki 12 Temmuz'da Manisa'da düzenlenen zirvenin ikincisi, 8 Aralık'ta Uşak Tekstil Organize Sanayi Bölgesi ev sahipliğinde yapılacak. Zirveye, Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak'tan 20 organize sanayi bölgesinin yönetim kurulu başkanları ve müdürlerinin katılması bekleniyor.
Toplantıda, organize sanayi bölgeleri temsilcilerinin teşvik sistemiyle ilgili görüşleri alınarak, ajansın yatırım ortamının iyileştirilmesi çalıştaylarının ardından ortaya koyduğu eylem planı ve bölgesel inovasyon stratejisi hakkında bilgi verilecek.
17 Haziran'da, ajans ve Afyon Kocatepe, Celal Bayar, Dumlupınar ve Uşak üniversiteleri arasında imzalanan işbirliği protokolü doğrultusunda oluşturulan Bölgesel Kalkınma Çalışma Grubu da 24 Eylül'de Kütahya'da yaptığı toplantıların ikincisini, 10 Aralık'ta Uşak Üniversitesinde düzenleyecek.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com