9 bin 441 öğrenci kayıt yaptıracak

9 bin 441 öğrenci kayıt yaptıracak
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) 2010–2011 eğitim öğretim yılı kayıtları 31 Ağustos tarihinde başladı. Öğrenciler kayıtlarını 7 Eylül'e kadar yaptırabilecek.

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) 2010–2011 eğitim öğretim yılı kayıtları 31 Ağustos tarihinde başladı. Öğrenciler kayıtlarını 7 Eylül'e kadar yaptırabilecek.
AKÜ 2010–2011 akademik yılı için kayıt yaptırmaya hak kazanan 9 bin 441 öğrencinin kayıtları, 31 Ağustos–7 Eylül 2010 tarihleri arasında Afyonkarahisar-Eskişehir karayolu üzerinde bulunan Ahmet Necdet Sezer (ANS) Kampüsü 3. eğitim binasında yapılacak.
Eğitim, Fen-Edebiyat, Tıp, Güzel Sanatlar, Mühendislik, Veteriner, Teknoloji, İktisadi ve İdari Bilimler fakülteleri ile Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'nu kazanan öğrenciler 31 Ağustos–1 Eylül, Afyon Sağlık Yüksekokulu ve meslek yüksekokullarını kazanan öğrenciler ise 2– 7 Eylül tarihleri arasında kayıtlarını yaptıracak. Kayıtlar, 4 Eylül Cumartesi günü de devam edecek.
Bu yıl AKÜ'nün yeni kurulan Teknoloji Fakültesi'nin Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Otomotiv Mühendisliği, Makine Mühendisliği bölümlerine 40'ar olmak üzere toplam 120 öğrenci alınacak. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu bünyesinde açılan Seyahat İşletmeciliği Bölümü'nün ikinci öğretim kısmına 47, Sinanpaşa Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı'na 50 ve Bayat Meslek Yüksek Okulu İnsan Kaynakları Yönetimi Programı'nın ikinci öğretim kısmına 50 öğrenci kaydedilecek.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK)'na yapılan başvuru sonucunda AKÜ'de Bolvadin Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu'nun kurulması ile Mühendislik Fakültesi Jeoloji Bölümü ve Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü'nün açılması da uygun görüldü. Ayrıca, bu yıl Devlet Konservatuvarı'nda mesleki hazırlık sınıfı açıldı. Devlet Konservatuvarı'na kesin kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrenciler, mesleki hazırlık sınıfında bir yıl eğitim görecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com