9. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali

9. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali
KÜTAHYA - Enduro Motosiklet Kulübünce (EMOK) bu yıl 9'uncusu Kütahya'nın Simav ilçesinde yapılacak Türkiye Motosiklet Festivali, yavaş gitme, yumurta taşıma, kalas, güven düşüşü, plaka toplama gibi yarışmalar ve sanatçı Erkin Koray tarafından verilecek

Enduro Motosiklet Kulübünce (EMOK) bu yıl 9'uncusu Kütahya'nın Simav ilçesinde yapılacak Türkiye Motosiklet Festivali, yavaş gitme, yumurta taşıma, kalas, güven düşüşü, plaka toplama gibi yarışmalar ve sanatçı Erkin Koray tarafından verilecek konserle zenginleştirilecek.
Kulüpten yapılan yazılı açıklamaya göre, 9. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali, Simav ilçesi yakınlarındaki Gölbaşı mesire alanında 1-4 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek.
EMOK'un kurulduğu 2002 yılından bu yana düzenli olarak yürüttüğü faaliyetlerden olan festival, Türkiye'nin dört bir yanından ve yurt dışından gelen motosiklet severleri doğa ile iç içe bir atmosferde buluşturup kaynaştırmak amacıyla tarih, kültür ve doğal zenginlikleriyle bir hazine olan Anadolu'nun az bilinen ve az gidilen yörelerinde gerçekleştiriliyor.
Festivalin bu yılki sürprizlerinden biri, delikanlı motorcu yarışması olarak duyuruldu. Kendine güvenen motosiklet sürücülerinin yarışacağı bu etkinlik, kayıt, brifing, göl etabı, hakemi, direktörü ile tam bir dayanıklılık yarışı havasında geçecek. 2-3 Temmuzda yapılacak yarış sonunda tüm yarışçılar derecelerine göre kupalarını ve hediyelerini alacak.

-FESTİVAL PROGRAMI-

1 Temmuzda öğleden sonra başlayacak festival etkinlikleri kapsamında aynı gün, deneme sürüşleri, yavaş gitme yarışı, voleybol turnuvası, yumurta taşıma yarışı, kalas yarışması ve moto sinemaya yer verilecek.
BMW Rider Academy Enduro 1 ve Pirelli güven düşüşü yarışmaları, yavaş gitme yarışı, deneme sürüşleri, kapılar yarışı, ücretsiz navigasyon aktivitesi, Yamaha Cup ve voleybol turnuvaları, EMOK macera yarışı gerçekleştirilecek olan 2 Temmuzda son olarak sanatçı Tamer Karan konser verecek.
3 Temmuzda navigasyon aktivitesi, BMW Rider Academy Enduro 2, Simav Cumhuriyet Anıtı ve Belediye ziyareti, yavaş gitme yarışı, deneme sürüşleri, plaka toplama yarışı, Yamaha Cup turnuvası, GPS arazi sürüşü aktivitesi, voleybol turnuvası, EMOK macera yarışı, Kemal Merkit ile söyleşi, ödül töreni ve folklor gösterilerinin ardından ünlü sanatçı Erkin Koray sahne alacak.
9. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali, 4 Temmuzda öğle yemeği verilmesinin ardından tamamlanacak.
EMOK, Şile Enduro Yarışlarını da her yıl düzenli olarak gerçekleştiriyor. 2002 yılında Yunanistan'dan yurt dışına yapılan en kalabalık motosikletli seyahat olan ''Dostların Buluşması'' etkinliğini de organize etti. Derneğin diğer çalışmaları arasında ''Advanced Riding Academy'' güvenli sürüş eğitimleri, Türkiye Alternatif Rotalar Haritası, navigasyon seminerleri ve SineMoto film gösterimleri bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com