9. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali

9. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali
Enduro Motosiklet Kulübü (EMOK) Başkanı Uğur Saner, yaklaşık 1000 motosiklet sürücüsünün katılacağı Türkiye Motosiklet Festivali'nin 9'uncusunu, doğal güzellikleriyle dikkati çeken Kütahya'nın Simav ilçesinde 1-4 Temmuz tarihleri arasında düzenleyecekl

Enduro Motosiklet Kulübü (EMOK) Başkanı Uğur Saner, yaklaşık 1000 motosiklet sürücüsünün katılacağı Türkiye Motosiklet Festivali'nin 9'uncusunu, doğal güzellikleriyle dikkati çeken Kütahya'nın Simav ilçesinde 1-4 Temmuz tarihleri arasında düzenleyeceklerini bildirdi.

KÜTAHYA - Saner, organizasyon çalışmalarını yerinde planlamak amacıyla geldiği Simav'da, yaptığı açıklamada, ''Türkiye'nin en prestijli motosiklet organizasyonu'' diye nitelediği festivalle ilgili hazırlıkların sürdüğünü bildirdi.
Simav'ı ve doğasını çok beğendiklerini, festival için de bu ilçedeki Gölcük mesire alanının çok uygun olduğunu ifade eden Saner, şöyle konuştu:
''Ülkemizin dört bir yanından ve yurt dışından gelecek yaklaşık 1000 motosiklet sürücüsünün katılacağı Türkiye Motosiklet Festivali'nin 9'uncusunu, doğal güzellikleriyle dikkati çeken Kütahya'nın Simav ilçesinde 1-4 Temmuz tarihleri arasında düzenleyeceğiz. Festival alanında Simav Belediyesi gerekli hazırlıklara başladı. Festival organizasyonu tahmin edilenden zordur. Desteklerinden dolayı Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan'a teşekkür ediyoruz. 4 gün sürecek festivalde Tamer Karan ve Erkin Koray gibi ünlü sanatçılar da birer açık hava konseri verecek. Festival süresince tertiplenecek pek çok yarışma katılımcılara heyecan yaşatacak.''
Saner'in verdiği bilgiye göre, festival etkinlikleri kapsamında ayrıca kültürel ve tarihi varlıkları tanımaya yönelik coğrafya safari, motosiklet sürüş becerilerini sergilemeye imkan sağlayan yavaş gitme yarışması, moto-trophy, moto-slalom, deneyimli sürücüler tarafından sergilenen motosiklet akrobasi gösterileri yapılacak.
Festival alanında, motosiklete doğru başlangıç ve doğru motosiklet seçimi konularını ele alan eğitim çadırı da kurulacak.
Festivale tüm motosiklet tutkunlarını beklediklerini dile getiren Saner, bu yıl ilk kez ''Delikanlı Motorcu'' yarışması düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com