9. Emok Türkiye Motosiklet Festivali başladı

9. Emok Türkiye Motosiklet Festivali başladı
Enduro Motosiklet Kulübü (EMOK) tarafından Kütahya'nın Simav ilçesinde düzenlenen ''9. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali'' başladı.

Enduro Motosiklet Kulübü (EMOK) tarafından Kütahya'nın Simav ilçesinde düzenlenen ''9. EMOK Türkiye Motosiklet Festivali'' başladı.

Festival için çeşitli illerden Simav'a gelen motosiklet tutkunları, öğleden sonra ilçe merkezine 13 kilometre uzaklıktaki Gölcük Yaylası'nda yer alan festival alanında toplandı. Kayıt işlemlerini yaptırarak alana giren motosikletseverler, festival süresince konaklayacakları Gölcük Yaylası'nda kendileri için ayrılan alanlara çadırlarını kurdu.
Simav'dan lokanta ve hazır yemek işletmecilerinin barakalarını kurarak katılımcılara hizmet vermeye başladığı festival alanında, Türkiye'de motosiklet satan bazı firmalar da stant açıp ürünlerini sergiliyor.
EMOK Yönetim Kurulu üyesi ve festival koordinatörü Kemal Berker, AA muhabire yaptığı açıklamada, Türkiye'nin farklı bölgelerinden ve yurt dışından gelen motosikletseverleri doğayla iç içe bir atmosferde buluşturmayı amaçladıklarını söyledi.
Festivali tarih, kültür ve doğal zenginlikleriyle Anadolu'nun az bilinen ve az gidilen yörelerinde gerçekleştirdiklerini belirten Berker, bu yılki festivale geçen yıllardan daha fazla motosiklet tutkununun katılmasını bekledikleri bildirdi.
Bu yıl farklı etkinlik ve yarışmalar düzenleyeceklerini anlatan Berker, şöyle konuştu:
''Artan katılımcı sayısıyla büyük şehirlerden uzak, doğa ile iç içe olmanın yanı sıra eğitim çadırlarımız olacak. Motosikletle deneme sürüşü yapma imkanı yanında yavaş gitme ve macera yarışması, moto-trophy, motoslalom ve motosiklet akrobasi gösterileri düzenlenecek. Festivali eğlenceli kılmak için tüm sosyal ihtiyaçlarımıza cevap verecek tesisleri alanımızda oluşturduk. 2 Temmuz akşamı Tamer Kaan, 3 Temmuz akşamı Erkin Koray tarafından konserler verilecek.''
Berker, festivale katkılarından dolayı Simav Belediyesi ve İlçe Jandarma Komutanlığına teşekkür etti.
Festival, 4 Temmuzda sona erecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com