9 kişinin katili öldürüldü

9 kişinin katili öldürüldü
Çin’de, sekiz yıldır aranan katil zanlısı ölü ele geçirildi.
Çin’de, sekiz yılda dokuz kişiyi öldürdüğü iddia edilen zanlı polisle girdiği çatışmada öldürüldü. Zhou Kehua adlı 42 yaşındaki zanlı, son cinayetini pazar günü bir polis memurunu öldürerek işlemişti.
 
Chongqing’de peşine takılan polisleri fark eden zanlı, bir deri fabrikasında polisle çatışmaya girdi. Çatışmada bazı polisler yaralanırken, katil zanlısı öldü.
Bankadan para çeken kişileri kendine hedef seçen Zhou, geçen hafta bir bankanın önünde bir kadını öldürmüş, iki kişiyi de yaralamıştı.
 
Geçen hafta Chonqing polisi, Zhou için adeta bir av başlatmış ve zanlıyı ihbar edenlerin 500 bin yuen ile (yaklaşık 78 bin dolar) ödüllendirileceğini duyurmuştu. Polis tarafından “acımasız ve tehlikeli” olarak nitelenen Zhou’nun başına şu ana dek konan ödüllerin toplam tutarının 5 milyon yueni geçtiği belirtildi.
 
Zhou’nun öldürülmesinin ardından Çin’de sosyal paylaşım sitelerinde de konuyla ilgili mesajlar yer aldı. Kullanıcılar, mesajlarında artık korkmadan bankaya gidebileceklerini yazarak, zanlının öldürülmesini olumlu karşıladı. (EAK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com