9 noktadan saldırdılar!

9 noktadan saldırdılar!
Yaklaşık 200 PKK'lı terörist önceki gece Çukurca ilçe merkezinde 8 hedefe ve 15 kilometre mesafedeki sınır karakoluna saldırdı. 24 asker şehit...

ÇATIŞMA SABAHA KADAR SÜRDÜ

PKK 1993 yılından bu yana en kanlı saldırısını önceki gece gerçekleştirdi. Saat gece 01.00 sularında Çukurca ilçe merkezindeki Jandarma komutanlığı, polis lojmanı gibi binalara kurşun yağmaya başladı. Aynı dakikalarda kalabalık bir terörist grubu da Kekliktepe karakoluna roketatarlar ve otomatik silahlarla saldırdı. Çatışmalar sabah saatlerine kadar sürdü.EVLERİ BİLE DELİK DEŞİK OLDU

Saldırıların eşzamanlı olması karakola yardım ulaşmasını engelledi. Güneş doğduğunda ortaya çıkan bilanço Türkiye’yi yasa boğdu. İlçe merkezinde 3, Kekliktepe’de ise 21 asker şehit düşmüş, 22 asker yaralanmıştı. İlçe merkezinde vatandaşların evleri de kurşun deliği doluydu. Çukurca’nın karşısındaki Avaşin kampından geldikleri belirlenen PKK’lılardan en az 20’si öldürüldü.

Saldırıyı 200 kişilik PKK’lı grubu dün saat 01.00’de başlattı. İlçe merkezindeki polis ve jandarma binalarıyla güvenlik noktalarına ağır silahlarla saldıran teröristler, dikkatleri buraya çekti. Hemen ardından ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıkta Işık Bölgesi’nde, Çukurca 21’inci Sınır Jandarma Tugay Komutanlığı’na bağlı sınırın sıfır noktasındaki Kekliktepe Karakolu’na teröristler ağır silahlarla saldırdı. Güvenlik güçleri teröristlerin saldırısına anında karşılık verirken çatışmalar sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. İlk alınan bilgilere göre çatışmalarda, Kekliktepe’de 21, ilçe merkezinde de 3 asker şehit düştü.  Çatışmalarda yaralanan büyük çoğunluğu asker 19 güvenlik görevlisi de helikopterle başta Hakkari Asker Hastanesi olmak üzere bölgedeki hastanelere kaldırılarak tedaviye alındı.
Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre Kekliktepe Karakolu’nun yanı sıra, Çukurca Asayiş Bölük Komutanlığı, Asayiş Tepe üs bölgesi, Sivri Tepe üs bölgesi, Gazitepe Jandarma Sınır Komutanlığı ve Bankardi sınır bölgesi ile Lice 2. Motorize Piyade Tugayı’ndan görevli olarak bölgede bulunan lojistik bir üsse eş zamanlı saldırıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com