9. Saraybosna Çocuk Festivali -Festivale, Bosna Hersek genelinde 40 bin çocuk katıldı (Fotoğraflı-Görüntülü)

9. Saraybosna Çocuk Festivali   -Festivale, Bosna Hersek genelinde 40 bin çocuk katıldı     (Fotoğraflı-Görüntülü)

SARAYBOSNA (A.A) - Bosna Hersek'te bu yıl 9'uncusu gerçekleştirilen Güneydoğu Avrupa'nın en büyük çocuk festivaline, ülke genelinde yaklaşık 40 bin çocuk katıldı.
     Çeşitli sivil toplum kuruluşları ve sanatçılar tarafından organize edilen çocuk festivali, başkent Saraybosna'nın sembolü tarihi Başçarşı'daki sebilin önünde düzenlenen etkinliklerle başladı.
     Festival etkinliklerine aileleriyle katılan çocuklar, renkli görüntüler oluşturdu.
     Artık gelenekselleşen çocuk festivalinde, önceki senelerde olduğu gibi çocuk konserleri, çizgi film gösterileri, halk oyunları, resim sergisi gibi bir çok etkinlik düzenlendi.
     Festivalin organizasyonundan sorumlu Susanne Prahl, düzenledikleri festivalle çocukların ve Saraybosna'nın "bilinen havasını" değiştirmek istediklerini söyledi.
     Prahl, "Bu bir festival. Bütün çocukların caddelere çıkmasını arzu ettik. Caddelerde araç görmek istemiyoruz. Belki biz böyle bir şey başaramayacağız ama bugün burada gördüğünüz çocukların ileride bunu başaracağına inanıyorum. Bu çocukların özgürlüğü hissetmelerini, ırkçılıktan kurtulmalarını istiyoruz" diye konuştu.
     Güneydoğu Avrupa'nın en büyük çocuk festivali olduğu belirtilen ve 2004'ten beri Bosna Hersek genelinde düzenlenen etkinliğe bu yıl 40 bin civarında çocuğun katıldığı belirtildi.
    
     Muhabir: Kemal Zorlak
     Yayıncı: Serkan Fidan (SARAYBOSNA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com