"9. sırada yer alıyoruz”

"9. sırada yer alıyoruz”
Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, okul müdürleri ile yaptığı toplantıda 2010-2011 eğitim öğretim sezonunun birinci kanaat dönemini değerlendirdi. Eğitimde yaşanan sıkıntıların ve başarıların değerlendirildiği toplantıda Milli Eğitim Müdürü Recep

Uşak İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, okul müdürleri ile yaptığı toplantıda 2010-2011 eğitim öğretim sezonunun birinci kanaat dönemini değerlendirdi. Eğitimde yaşanan sıkıntıların ve başarıların değerlendirildiği toplantıda Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, kaynakların israf edilmemesi gerektiğini ifade etti.
Kız Meslek Lisesi toplantı salonunda düzenlenen değerlendirme toplantısında 2. kanaat döneminde başarının arttırılması için alınacak tedbirler de tartışıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, “Ana Kız Okuldayız” kampanyası ve TÜBİTAK projelerinde elde edilen başarıların sevindirici olduğunu belirterek her okulun proje üretmesini istediklerini ifade etti. Projelerde başarı sağlayan öğrenci ve okulların ödüllendirileceğini de hatırlatan Recep Düzgün, “TÜBİTAK projelerinde elde edilen başarılar üniversite sınavlarına ek puan olarak da yansıyor”dedi. Kaynakların verimli kullanılması ve israftan kaçınılması gerektiğini belirten Recep Düzgün, tasarrufa önem vermeyen okulları incelemeye alacaklarını bildirdi.

“ANA KIZ OKULDAYIZ KAMPANYASI”
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülüğünde ülke genelinde yürütülen “Ana Kız Okuldayız” kampanyasına önem verdiklerini belirten Milli Eğitim Müdürü Recep Düzgün, “Ana Kız okuldayız” kampanyasında ülke genelinde 9. sırada yer alıyoruz. Kampanya başladığında 62. sırada yer alıyorduk. İlimizde yaklaşık 25 bin okuma yazma bilmeyen vatandaşımız var. Açtığımız kurlarla 8 bin 81 vatandaşımıza okuma yazma sertifikası verdik. Kurslarımız devam ediyor. Sayın Valimiz Özdemir Çakacak'da bu kampanyaya büyük önem veriyor. Amacımız ilimizde okumaz yazmaz hiçbir vatandaşımızın kalmamasıdır. Milli Eğitim olarak kampanya kapsamında ilimizin her köşesindeki okumaz yazmaz vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Kurslarımız aralıksız olarak devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yıl kampanyada ülke genelinde ilk 5 il içerisine girmek istiyoruz”dedi.

“TASARRUFA ÖNEM VERİN”
Okullardaki kaynakların verimli kullanılmasını istediklerini tasarrufa önem vermeyen, kaynakları hoyratça kullanan okullar hakkında inceleme yapacaklarını belirten Recep Düzgün, “ Okullarımızda tasarrufa dikkat edeceğiz. Elektrik su ve doğalgaz ve telefon kullanırken israf etmeyeceğiz. Okullarımızda kullandığımız malzemeler ve kaynaklar hiç birimizin babasının malı değil. Bu imkanlar bize emanet. Devlet bize bunları doğru ve verimli kullanmamız için sağlıyor. Yüksek fatura gelen okullarımızla ilgili araştırma yapıyoruz. Özel işleri için okul telefonunu kullanan hiçbir müdür ve öğretmenimize müsamaha göstermeyeceğiz Bunu tespit edersek gerekli resmi işlemi hassasiyetle yaparız. Lütfen dikkat edin. Hem geleneğimizde hem inancımızda israf etmek yoktur. Kaynaklarımızı tasarruflu ve verimli kullanmak hepimizin menfaatinedir. Bu uyarılarımızı dikkat edin”dedi.

KAPI ÖNLERİNDE SİGARA İÇMEYİN
Okul çevrelerinde meydana gelebilecek olayların önlenmesi için İl Emniyet Müdürlüğü ile koordineli bir çalışma yürüttüklerini bazı öğretmenlerin kapı önlerinde sigara içerek öğrencilere kötü örnek olduğunu da hatırlatan Recep Düzgün şunları söyledi; Öğrencilerimizi lütfen kontrol edelim. Okullarımızın tamamında kamera sistemimiz var. Okul önlerinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği yapıyoruz. Geçen yıla oranla bu sezon daha huzurlu bir dönem geçirdik. Geçen yıl okul çevrelerinde küçük çaplı 31 olay meydana gelmişti, bu yıl 20 olay meydana geldi. Öğretmenlerimizin öğrencilere kötü örnek olmaması gerekiyor. Bazı öğretmen arkadaşlarımız okul bahçesinde yada kapı önlerinde sigara içiyor. Öğrencilerimizde bunları örnek alıyor. Öğrencilerimiz arasında milli eğitim ve valilik binası önünde elinde sigara ile gezenleri görüyoruz. Ben şahsen bu öğrencilerimizi uyarıyorum. Bazı öğrencilerimiz bana öğretmenlerimiz de içiyor yanıtını veriyor. Lütfen öğretmenlerimizi uyaralım ki çocuklarımıza kötü örnek olmasınlar. Özellikle öğrencilerin dağılma saatlerinde öğretmenlerimiz kapı önlerinde sigara içmemeye özen göstersinler. Okulların bulunduğu bölgelerde elinde sigara ile uygunsuz davranış sergileyen öğrencilerimizi de uyaralım”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com