90 dakika kavgayla geçiyor

90 dakika kavgayla geçiyor
İngiltere'de yapılan bir araştırmada çiftlerin yılda toplam 6 günü yatakta kavgayla geçirdikleri ortaya çıktı. Kavganın en yaygın sebebi yatakta kımıldamak, horlamak ve yorgan çekiştirmek olarak sıralandı.

Çiftler yatakta bile kavgasız zaman geçirmiyor. En azından araştırmalar bunu söylüyor. kavgaya en çok sebep olan şeyler ise horlamak, yorganı çekiştirmek, kımıldamak, yellenmek ve cinsel ilişki modunda olmamak olarak sıralanıyor.

İngiliz çiftlerin dörtte birinden fazlası haftada ortalama 90 dakika yatakta didişerek geçiriyor. Bu bir yıl içinde 6 gün uyku kaybı anlamına geliyor. Otel zinciri Travelodge tarafından yapılan araştırmada en çok kavga eden çiftlerin Birmingham, Manchester ve Glasgow'dan çıktığı belirtildi.

Birminghamlı çiftler haftada en az 3 saat, 20 dakika kavgayla geçiriyor. 2 bin İngiliz ile yapılan araştırmada ayrıca ankete katılanların yüzde 26'sı haftada en az üç kez ve 30 dakika süren ağız dalaşı yaşadığını söyledi.

Yatakta kavgayı çıkaran en büyük sebep kıpırdamak olarak belirlendi. Beşte biri bu yönde beyanda bulundu. İkinci yaygın sebep yüzde 16 ile horlamak geliyor. Burada en çok erkekler suçlanıyor. Çiftlerin vücut sıcaklığının uyuşmaması, yorganın çekiştirilmesi, ruh halinin seks yapmaya uygun olmaması, yellenme, yatağa evcil hayvanın girmesine izin verilmesi ve ışığın açık tutulması gibi sebepler kavgaya neden olabiliyor.

İlişki uzmanı Corinne Sweet "yatakta kavga ciddi bir konu ve acilen konuşulması gerekiyor. Konudan kaçmak yetersiz uyku, stres artması ve dikkat kaybı gibi sorunlara yol açabilir" dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com