90. Huzurevini Yenişehir'e Yaptırıyor !

90. Huzurevini Yenişehir'e Yaptırıyor !
Bursa'nın Yenişehir ilçesinde incelemelerde bulunan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü Dr. İsmail Barış, yıl sonuna doğru özel proje ile hazırlanan huzurevi inşaatının başlayacağını söyledi.

Bursa'nın Yenişehir ilçesinde incelemelerde bulunan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) Genel Müdürü Dr. İsmail Barış, yıl sonuna doğru özel proje ile hazırlanan huzurevi inşaatının başlayacağını söyledi.
SHÇEK Genel Müdürü Barış, Yenişehir'e gelerek Kaymakam Azmi Çelik ve Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil ile huzurevinin yapılacağı TOKİ Evleri'nin olduğu bölgede inceleme yaptı. Barış, Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil'in ısrarlı çalışmaları sonucu Yenişehir'in huzurevine kavuşacağını söyledi.

SHÇEK Genel Müdürü Dr. İsmail Barış, 'TOKİ içinde bulunan 10 dönüm alan üzerine toplam 100 kişi kapasiteli huzurevi yapacağız. Huzurevinin inşaatına yıl sonuna doğru başlayacağız. İnşaatı bir buçuk yıl içinde bitirip, hizmete sokmayı amaçlıyoruz. Yapılacak olan huzurevi öncelikle Yenişehir'e ve ülkemize hayırlı olsun.' diye konuştu.

Genel Müdür Dr. İsmail Barış, TOKİ'ye yaptırılacak olan modern huzurevinin, Yenişehir'in yanı sıra İnegöl, İznik, Bilecik gibi şehirlerde ve ihtiyaç duyulan tüm yerlerde yaşayan vatandaşlara hizmet vereceğini kaydetti.

Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil ise 'Yenişehir'de 40 yıl önce de huzurevi yapımı için girişimler olmuş, günümüze kadar yazık ki bu önemli hizmet, bir türlü hayata geçirilememiştir. Bu projeyi yapmayı Allah bize nasip etti. Huzurevinin bölgeye hayırlı olmasını diliyorum. Bu projeyi TOKİ üstleniyor. Yani belediye bütçesinden hiç para çıkmayacak.' dedi.

Yenişehir Kaymakamı Azmi Çelik de yaşlıların toplumsal hafızanın ve tecrübenin simgesi olduğunu söyledi. Kaymakam Çelik, şunları kaydetti: 'Onlar, bizi biz yapan kültürel mirasımızın, ortak geçmişimizin canlı tanıkları olarak toplumu zenginleştiren; nesillere yol göstererek bugünü ve yarını aydınlatan en değerli varlıklarımızdır. Zor ve farklı hayatlarını yaşlılarımız için kolaylaştırmak, onların ekonomik durumlarını iyileştirmek ve kimseye muhtaç olmadan huzurlu ve mutlu bir ömür sürmelerini sağlamak, devletimizin öncelikli görevleri arasındadır. Bu huzurevi de bu yüzden çok önemli bir projedir. Huzurevi yapıldığında Yenişehir dışında da diğer ilçe ile illere de hizmet verecektir. Bu değerli hizmetin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.'

SHÇEK'e bağlı Türkiye genelinde toplam 89 huzurevi bulunuyor. Yenişehir Huzurevi, SHÇEK'e bağlı 90'ıncı huzurevi olacak


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com