90 kişi enkaz altında

90 kişi enkaz altında
Hindistan'da 35 yıllık bina çöktü, 90 kişi enkaz altında kaldı

Mumbai'de 4 katlı bina yerle bir oldu. Hindistan'ın ekonumi başkenti olarak bilinen Mumbai'de 35 yıllık bina çöktü. Binada olanlardan bir kişi hayatını kaybederken yaklaşık 90 kişi de enkaz altında kaldı.

Dün sabaha karşı çöken binadan şimdiye kadar 7 kişi kurtarıldı. Binada en az 20 ailenin yaşadığı söyleniyor. Enkaz altında kalanların yakınları olayı duyar duymaz olay yerine geldi. Fransız haber ajansı AFP'ye açıklama yapan 62 yaşındaki Mithi Solanki, "Oğlum içerde enkaz altında. Enkaz altından çıkarılmasını bekliyorum" dedi.

Bu yıl içinde çok sayıda bina çökmesi olayının yaşandığı Mumbai'de, Nisan'da kaçak yapılmış binanın çökmesi sonucu 72 kişi hayatını kaybetmişti.Bu olaydan haftalar sonra bir bölümü çöken hastanede 8 kişi yaralanmıştı. Kentte Haziran'da meydana gelen başka bir olayda da 3 katlı bir binanın çökmesi sonucu 5'i çocuk, en az 10 kişi yaşamını yitirmişti.Uzmanlar, Hindistan'da dayanıksız inşa edilen binalar nedeniyle bu tür kazaların sık sık meydana geldiğini belirtiyor.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com