90. yılda 90 bin fidan...

90. yılda 90 bin fidan...
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Cumhuriyet'in 90. yılında 90 bin fidan dağıtarak Cumhuriyet Bayramı'nı kutladı. Vatandaşlar dağıtılan fidanlardan alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı.

Cumhuriyet'in 90. yılını Kütahya’da 90 bin adet fidan dağıtarak kutlayan Orman Bölge Müdürlüğü'nün bu etkinliğine ilgi büyük oldu. Zafer Meydanı yakınında bulunan Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü Ek Hizmet Binası önünde dağıtımı yapılan çam fidanlarından alabilmek için vatandaşlar adeta birbirleriyle yarışırken, Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit de Cumhuriyet'in 90. yılını 90 bin fidan dağıtarak kutlamayı düşündüklerini bildirdi.

Yüzde 53’ü ormanlarla kaplı olan Kütahya’yı daha da yeşil hale getirmeyi hedeflediklerini ifade eden Bölge Müdürü Eryiğit, “Halkımıza ağaç sevgisini aşılamak adına böyle bir etkinlik düşündük. Göründüğü gibi dağıtıma ilgili oldukça yoğun. Kütahyalı buna rağbet gösteriyor” diye konuştu.

Eryiğit, Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü olarak her köye gelir getirici fidanlar dağıtarak 392 hektar alanda toplamda 176 bin fidan dikeceklerini de sözlerine ekledi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com