91 projeden 14'ü ön incelemede elendi

91 projeden 14'ü ön incelemede elendi
Zafer Kalkınma Ajansı'nın (ZEKA) Sürdürülebilir Kırsal ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) projelerinin ön incelemesinin tamamlandığı bildirdi.

Zafer Kalkınma Ajansı'nın (ZEKA) Sürdürülebilir Kırsal ve Kentsel Altyapı Mali Destek Programı (SÜKAP) projelerinin ön incelemesinin tamamlandığı bildirdi. Ajansa sunulan 91 projeden 14'ünün ön inceleme aşamasını geçemeyerek, elendiği belirtildi.
ZEKA'dan yapılan yazılı açıklama şöyle: "Proje başına 100 bin TL ile 750 bin TL arasında hibe desteği sağlanacak olan Programa toplam 91 proje başvurusu alınmıştı. Ajans uzmanlarından oluşan ön inceleme komisyonu tarafından başvuru rehberlerinde yer alan kıstaslara göre yapılan ön inceleme sonucunda 91 projeden 14’ü ön incelemede elendi. Elenen projelerin il bazında dağılımına bakıldığında Afyonkarahisar’dan 5, Kütahya’dan 4 ve Manisa’dan 5 projenin ön inceleme aşamasında elenmiş olduğu görülmekteyken; Uşak'tan gelen projelerin tamamı ön inceleme aşamasını geçti. Ön inceleme aşamasını geçen projelerin sayısına bakıldığında yüzde 85’lik bir başarı oranı sağlanmış olması, Programın Bölgemizde olumlu getirileri olacağına dair önemli bir gösterge olarak değerlendirilmektedir. Bundan sonraki aşamada, ön incelemeyi geçen projeler ülke genelinden seçilen bağımsız değerlendiricilere sevk edilecektir. Proje değerlendirme alanında uzman ve en az 5 yıl tecrübeli bağımsız değerlendiriciler tarafından başvuru rehberlerinde yer alan kriterlere göre projeler puanlandırılacak ve başarılı projeler listesi oluşturulacaktır. Bağımsız değerlendirici değerlendirmelerinin tamamlanması ve başarılı projelerin Yönetim Kurulunca onaylanarak açıklanmasının Haziran ayını bulacağı tahmin edilmektedir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com