95 bin 806 öğrencinin karne sevinci

95 bin 806 öğrencinin karne sevinci
Kütahya'da, ilk ve orta dereceli okullarda 2008-2009 eğitim ve öğretim yılının sona ermesi dolayısıyla Linyit İlköğretim Okulunda tören yapıldı.

 Kütahya Vali Yardımcısı Ömer Eru, törende, öğrencilere yaz tatilinde bolca kitap okumalarını, oyun oynamanın yanı sıra kendilerini iyi şekilde bir üst sınıfa hazırlamalarını önerdi.
İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya da öğrencilerin başarılarını gördükçe geleceğe güvenle baktıklarını belirterek, ''Değerli öğrencilerimize yaz tatilinde eğlenmelerini, oynamalarını, bunun yanında sadece kitap okumalarını tavsiye ediyorum. Ders ve soru kitapları arasında boğulmasınlar, çocuklarını da yaşasınlar'' dedi.
Daha sonra Eru ve Şahinkaya, sınıflara giderek öğrencilere karne ve başarı belgelerinin yanı sıra birer kitap verdi.
Vali Yardımcısı Eru, törenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, karnenin özellikle orta öğrenimin son sınıflarında önem taşıdığını söyledi.
Öğrencilerin karnelerinde zayıf not ya da notlar bulunabileceğini, velilerin bunu doğal karşılaması gerektiğini anlatan Eru, şöyle konuştu:
 ''Veliler şunu bilmeliler ki, karne, çocukların hayattaki başarılarının tek göstergesi değildir. Bu çocuklar karnede çok başarılı olabilirler, kırık notları da bulunabilir. Diğer arkadaşlarının yanında biraz üzülüp kırılabilirler. Velilerden zayıf notu bulunan çocuklarına yönelik radikal tedbirler alma yoluna gitmemelerini, bundan sonraki yıllarda başarılı olmaları için liderlik yapmalarını rica ediyoruz. Sorgulayıcı tepkilerden uzak durup çocuklarının ilgi duyduğu alanda başarılı olmalarına teşvik etsinler.''
Kütahya il merkezi ve ilçelerinde bu eğitim ve öğretim yılında, ilköğretim okullarında 63 bin 579, orta öğretim kurumlarında 25 bin 750 öğrencinin karne aldığı, okul öncesi eğitim kurumlarında ise 6 bin 477 öğrenciye hizmet verildiği belirtildi.
Aynı dönemde il genelinde, okul öncesi eğitim kurumlarında 342, ilköğretim okullarında 3 bin 592, lise ve dengi okullarda 1555 olmak üzere toplam 5 bin 489 öğretmenin görev yaptığı kaydedildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com