9,5 yıl sonra yakalandı

9,5 yıl sonra yakalandı
Yolcu treniyle 310 kilo eroin kaçırmak suçlamasıyla 9,5 yıldır aranan Mahir Balkan evinde gözaltına alındı.
Polonya yolcu treninin tavanındaki bölmede ele geçen 310 kilo eroinin sahibi olarak aranan Mahir Balkan 9,5 yıl sonra evinde yakalandı. 
İstanbul Narkotik Polisi 2003 yılında yaptığı bir takipte, uyuşturucu şebeke ele başı olduğu öne sürülen Mahir Balkan’ın Polonya’da bir trene zula yaptığını belirlemiş ve tren Polonya’ya doğru hareket edeceği sırada operasyon yapılmıştı. Varşova’ya hareket edecek Polonya Treni’nin vagonlarında yapılan aramalarda bir vagonun döşemesinin içinde 309 kilo 730 gram ağırlığında paketler halinde eroin bulunmuştu. O operasyonda gözaltına alınan 8 kişi 19’ar yıl hapis cezası alarak cezaevine gönderilmişti. Ancak Mahir Balkan kaçarak izini kaybettirmişti. 
 
POLİSİ GÖRÜNCE ŞAŞIRDI
 
Eşine az rastlanır bir yöntemle trene zula yaptırarak uyuşturucu kaçakçılığı yapmayı deneyen Mahir Balkan’ı yakalamak için çalışan İstanbul Narkotik Polisi, şüpheliyi operasyondan yaklaşık 9.5 yıl sonra Büyükçekmece’de gözaltına aldı. Polisleri kapıda görünce büyük şaşkınlık yaşayan Mahir Balkan, tutuklanarak Metris Cezaevi’ne gönderildi. 
 
ARAMA GÖRÜNTÜLERİ KAMERALARA DA YANSIMIŞTI
 
Polisin o dönem eğitimli narkotik köpekleri ile gerçekleştirdiği aramalarda, narkotik köpeklerinin yolcu valiz ve çantalarını arama anları ile köpeklerin tren içerisinde yaptığı aramalar yer alıyor. Döşemelere yapılmış zulaları bulan polislerin eroin kalıplarını çıkarma anları da o görüntüler arasında yer alıyor. Mahir Balkan’ın emniyetten çıkarılış anları da görüntüler arasında yer alıyor. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com