97.720 öğrenci karne sevinci yaşadı

97.720 öğrenci karne sevinci yaşadı
2010-2011 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Kütahya genelinde 97.720 öğrenci karne sevinci yaşadı.

2010-2011 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle Kütahya genelinde 97.720 öğrenci karne sevinci yaşadı.
2010-2011 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesi nedeniyle 2010-2011 Eğitim Öğretim yılında ilimiz genelinde 24 bağımsız anaokulu, 264 ilköğretim okullarımız bünyesinde bulunan anasınıfı, 81 ortaöğretim ve 311 ilköğretim okulu olmak üzere toplam 97. 720 öğrenci karne aldı.
Fatih İlköğretim Okulunda yapılan törende, 13 Eylül 2010' da başlayan 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılının Sonuna gelindiğini ifade eden Okul Müdürü İdris Işıklı; “ “İlköğretimde Model Okul Olma” Vizyonu ile çalışan okulumuzda devlet okulunda kolej eğitimi anlayışı ile çalışmaktayız. Okulumuzda 1415 öğrenci eğitim öğretim görmekte, bunların 318'i Takdir, 311'i Teşekkür, 171'i Başarı, 102'si Üstün Başarı ve 32 Tanesi de Onur Belgesi almıştır. 167 Öğrencimiz de mezun olacaktır. Geçen yıl Sınavla öğrenci alan okullara mezunlarının % 78'ini yerleştiren okulumuz bu sene okul tarihinin başarı rekorunu kıracağımıza inanıyoruz.
Eğitim Teknolojilerindeki yenilikleri tecrübesi ile birleştiren eğitimcilerimiz “Topluma liderlik yapabilecek, sorumluluk duygusu gelişmiş, insani değerlere saygılı bireyler yetiştirmeyi” hedef edinmişler ve bunu gerçekleştirmek için çalışmaktadırlar.
Akademik başarının yanında sosyal sorumluluk projeleri ile katkı yapmaktadırlar. Simav Depremzedelerinde Japon Depremzedelere yardım organizasyonlarına, Engelli öğrencilere tekerlekli sandalye kazandırmadan çevre müfettişliğine pek çok toplum hizmeti uygulaması gerçekleştirilmiştir.
Yürütmekte olduğu Avrupa Birliği Projesi ile ilimizi ve ülkemizi İsveç ve Almanya'dan gelen misafirlerimize tanıtmıştır. “Fatih Haftası Etkinlikleri” ile bir hafta boyunca sergi, turnuva ve dinleti etkinlikleri gerçekleştirdik.
Bu çalışmalarla yorulan öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz iyi bir tatili hak ettiler. Ancak bizler tatili kendini yenileme fırsatı olarak görüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.
Kendilerinin çağdaş insan tipi yetiştirmek istediklerini ifade eden İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya; “Çağdaş olmak içinde tarihimizi bileceğiz, bugünümüzü anlayacağız, doğuyu ve batıyı bileceğiz. Bunun Dünyada tek formülü var. İyi bir okur olmanız gerekiyor. Eğer Dünya insanı olmamız gerekiyorsa iyi bir okur olmamız gerekiyor. Ben yoğun bir eğitim-öğretim dönemi geçirdiğinizi biliyorum. Bu okulda birçok ilklere imza attınız. Onun için başta Okul Müdürümüze, yönetim ekibime, öğretmenlerime, Okul Aile birliğine, sizleri destekleyen velilerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Ama hedeflerimize bundan sonrada adım adım çıkmamız için yaz tatilini bir fırsata dönüştürmemiz gerekiyor. Biz Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, bir eğitimci olarak sizlere tek önerimiz var. Gelecekte başarılı olmak istiyorsanız, yaz tatilini bunun için bir fırsata dönüştürmek istiyorsanız tatilinizde iyi eğlenin, iyi dinlenin ve bu süre içinde iyice ve bolca kitap okuyun. Bu temennilerle geleceğinizin parlak ve yüksek olması temennisiyle hepinize başarılar diliyorum” dedi.
Kendisinin de bu sıralardan geçtiğini, karne ve başarı belgeleri aldığını, zamanın çabuk geçtiğini ifade eden Vali Kenan Çiftçi; “Ben burada göreve başlayalı yaklaşık 5 ayı geçti. İkinci dönemi eğitim camiamızla beraber yaşadık. Özellikle Milli Eğitim Müdürümüz, Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Okul Müdürlerimiz ve öğretmenlerimiz. Kendini yenileyen, kendini geliştiren ve öğrencilerimize şuanda verdiğimiz eğitimden daha fazla neler verebilirim diye düşünen bütün plan ve projeleri hazırlayan ve uygulamaya geçiren bir eğitim camiasını gördüm. Bundan dolayıdır ki başarılarımız 21. Sıradan 11. Sıraya inmemiz, Proje hazırlamada Türkiye'de ki ilk beş ilin içerisine girmemiz öğrencilerimizin tabiriyle eli öpülesi öğretmenlerimizin başarısı. Bu kapanış vesilesiyle bütün eğitim camiasında yer alanları kutuluyor ve tebrik ediyorum” dedi.
Eğitimin üç saç ayağı üzerinde durduğunu ifade eden Vali Çiftçi sözlerine şöyle devam etti;
“Sizler okuyorsunuz ama anne babalarınızda sizinle beraber okuyor. Sizi o kadar seviyorlar ki sizin aldığınız karne başarıları eğitim başarıları aslında onlarda müthiş sevinç oluşturuyor. İşte bu ebeveynler bu desteği vermezlerse sizde bu başarıyı elde edemezsiniz. Dolayısıyla ben buradan Kütahya'daki tüm ebeveynleri kutluyorum bu başarılarının devamını da onlardan istiyorum. Okulla, eğitim camiasıyla bundan sonra aynı irtibatlarını devam ettirsinler.
Siz değerli gençler, başarılı bir yıl geçirdiniz, karnelerinizi aldınız ve bir üst sınıfa geçtiniz. Fakat biraz önce Milli Eğitim Müdürümüzde değindi. Ben bu değindiği konunun bir araştırmasını da belirteyim. Amerika'da yapılan bir araştırmada takdir alan çocuklar yazın eğer kitap okumazlarsa kendi alanları ile ilgili kendilerini yenilemezlerse ikinci yıl çok fazla başarılı olamıyorlar. Dolayısıyla burada bütün çocuklardan, öğretmenlerden ve velilerden bir söz almak istiyorum. Yaklaşık 3 Aylık bir tatil dönemi var. Her ayda 1 kitap okumak için söz almak istiyorum. Bir diğer konuda birincisi bol bol eğlenin gezin ve dolaşın ama bir şeyi yapmanızı çok arzu etmiyorum. İnternet ve Televizyonun karşısına geçip saatlerce kalmayın. Anneniz, babanız, kardeşiniz ve akrabalarınızla gezin, onlarla irtibat kurun. Çevrenizi tanıyın. Tabiatı ve insanları tanımaya çalışın. İlginiz hangi alandaysa araştırın, kitap okuyun ve sevdiğiniz işleri mutlaka yapın. Ben sizleri, ebeveynlerinize ve öğretmenlere 2010-2011 eğitim ve öğretim yılında yapmış olduğunuz, göstermiş olduğunuz başarılardan dolayı tebrik ediyorum. 2011-2012 eğitim öğretim döneminde de aynı başarıyı göstermenizi umut ediyorum. Bu vesileyle de hepinizi takdir ve tebrik eder iyi tatiller dilerim”
Daha sonra Vali Kenan Çiftçi Okul birincisi ve SBS sınavında bütün soruları yanlışsız bilen Esra Geçgel, 4,5,6,7 ve 8. Sınıf birincilerine, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya 4,5,6,7 ve 8. Sınıf ikincilerine, Eğitim Müfettişleri Başkanı Mustafa Kılıç 4,5,6,7 ve 8. Sınıf üçüncülerine ödül verdi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com