97 Bin 236 Öğrenci Ders Başı Yaptı

97 Bin 236 Öğrenci Ders Başı Yaptı
2010–2011 eğitim-öğretim yılı Vali Şükrü Kocatepe'nin katılımlarıyla başladı.

2010–2011 eğitim-öğretim yılı Vali Şükrü Kocatepe'nin katılımlarıyla başladı. İlköğretim haftası nedeniyle 30 Ağustos İlköğretim Okulundan başlayan kortej yürüyüşü ve Atatürk anıtına çelenk konulması ile başlayan program Orgeneral Asım Gündüz İlköğretim okulunda devam etti.
Eğitim-öğretimin her kademesinde Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda, öğrencilerimizin öğrenme kapasitelerini geliştirerek, Vatan, Millet, Bayrak, Millî Sevgi aşılayarak iyi bir vatandaş olmaları için gerekli temel bilgi, beceri ve alışkanlıkları kazandırarak millî birlik ve bütünlük içinde gerçekleştirilecek olan İlköğretim Haftası kapsamında ilk ders zili Orgeneral Asım Gündüz İlköğretim Okulunda çaldı.
Saat 10.30'da Orgeneral Asım Gündüz İlköğretim Okulunda yapılan tören Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı, Öğrenci Andının okunması ile başladı. Öğrenci Konuşmasından sonra şiir okunduğu, okul Müdürü ve Milli Eğitim Müdürünün yaptığı konuşmaların ardından bir grup 8. sınıf öğrencisi 1. sınıfa yeni kayıt olan öğrencilere hoş geldiniz çiçeklerini verdi.
Halk Oyunları Gösterilerinin de yapıldığı tören sonunda Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe ve katılımcılar tarafından öğrencilere sınıflarda ders kitapları dağıtılarak eğitim-öğretim yılı başlatıldı.
2010-2011 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem başı itibari ile, İl Genelinde Resmi-Özel 20 Bağımsız Anaokulu, Resmi-Özel İlköğretim Bünyesinde açılan Anasınıfı 256, Resmi-Özel İlköğretim Okulu 310, Resmi-Özel Ortaöğretim Okulu 81 olmak üzere toplam 411 Okul bulunduğu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açıklandı.
Okul öncesi eğitimde 8.693, ilköğretim okullarında 63.137, ortaöğretim okullarında 25.406 olmak üzere İl genelinde toplam 97.236 öğrencinin bulunduğu yetkililer tarafından belirtildi.
Kütahya'da 701 yönetici, 28 müfettiş, 996 personel ve 5.089 oğretmen olmak üzere toplam 6.814 personelin çlaşıtığı İl Milli Eğitim Müdrülüğü yetkilileri tarafından açıklandı.
Törene Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Jandarma Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Dr. Müh. Salih Akkaya, İl Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com