99 yaşında dimdik ayakta

99 yaşında dimdik ayakta
Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Çitgöl beldesinde 100 yaşına merdiven dayayan Selime Ayyıldız, uzun yaşamasını sofrasından bir gün bile yoğurt ve balı eksik etmemesine bağlıyor.

Küçük kızı Nazmiye ile birlikte Cumhuriyet Mahallesi'nde ahşap bir evde yaşayan Selime nine torunlarının torunlarını gördü.

Bir yıl öncesine kadar kızı Nazmiye ile birlikte tezgah başında hasır dokuduğunu anlatan 99 yaşındaki Selime Ayyıldız, şimdilerde gözleri iyi görmediği için sadece kızını hasır dokurken seyretmekle yetiniyor.

Baston bile kullanmaya gerek duymadan yürüyebilen Selime nineyi torunlarının yanı sıra mahalle halkı da çok seviyor.

Hayatı boyunca birçok depreme şahitlik ettiğini ifade eden Selime nine, bunların içinde en çok 4 Mayıs 2012'deki 5,4'lük depremin kendisini etkilediğini söyledi. 4 Mayıs'taki 5,4'lük depremin büyük bir uğultu ile geldiğini dile getiren Ayyıldız, "Deprem bölgesi Simav'da pek çok deprem yaşadım ancak 4 Mayıs'taki 5,4'lük gibisini görmedim. Sanki yer yarıldı sandım. Çok şükür kısa sürdü" diye konuştu.

Gençlere sigara içmemelerini tavsiye eden Selime nine, "Abur cuburdan uzak dursunlar. Sofralarından bal ve yoğurdu eksik etmesinler" dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com