AA, 93. yılını kutlamaya hazırlanıyor!

AA, 93. yılını kutlamaya hazırlanıyor!
Türkiye'nin ileri gelen haber ajanslarından Anadolu Ajanda 93. yılını kutlamaya hazırlanıyor..

Türkiye Büyük Millet Meclisi açılmadan 17 gün önce 6 Nisan 1920'de kurulan Anadolu Ajansı, 100. Yıl Vizyonu'nda 2020 yılına kadar ''dünyanın en etkili ilk 5 ajansı'' arasına girmeyi hedefliyor.

Balkanlar, Orta Doğu ve Kafkaslar Bölge Müdürlüklerinin faaliyete geçmesiyle Anadolu Ajansı, dünyanın en etkili ve güçlü haber ajansları sıramasındaki yerini yukarılara taşıdı.

Anadolu Ajansı, arşivindeki 1,8 milyona yakın fotoğraf ile Türkiye'de ilk sırada yer alıyor. Arşive her gün ortalama 1000 güncel fotoğraf eklenirken, önceki yıllara ait negatif filmleri dijital ortama aktarma çalışmaları da sürüyor.

Her yıl çok sayıda fotoğraf ödülü kazanan Anadolu Ajansı, düzenlediği sosyal içerikli sergilerle de kamuoyunun beğenisini kazanıyor.

Halen 180 olan günlük video üretimini 2013 yılı sonu itibariyle günlük 200 videoya çıkarılmasını hedefleyan Anadolu Ajansı, yurt içinden ve yurt dışından gerçekleştirdiği canlı yayınlarla abonelerine anlık görüntü hizmeti de vermektedir.

Anadolu Ajansı'nda her sabah Editör Masası'nda gündem toplantısı yapılıyor. Genel Müdürlüğün merkezinin yer aldığı Ankara'daki haber birimlerinin yöneticilerinin tamamının hazır bulunduğu Editör Masası'ndaki toplantılara dönem dönem bakanlar ve yabancı devlet adamları da konuk ediliyor. (AAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com