AA 94 yaşında

AA 94 yaşında
Başbakan Yardımcısı Atalay: "Halen haber üretildiğinde Türkiye’de insanlar AA ne diyor diye onunla çek ederler"

ANKARA (AA) - Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, AA'nın 94'üncü kuruluş yıl dönümünü kutladı. 

Atalay, yaptığı açıklamada, AA'nın TBMM ile birlikte çalışmaya başladığını ve AA’nın Cumhuriyetin ilk kuruluşlarından biri olduğunu söyledi.

AA’nın bir dönemde kendine bağlı olduğunu hatırlatan Atalay, şunları söyledi:

"İlk devlet bakanlığı dönemimde hem AA hem de diğer medya kuruluşları bana bağlıydı. Birlikte çalıştık. Bizim tek ulusal haber ajansımızdır. AA bizim iftihar ettiğimiz uluslararası alanda da gurur duyduğumuz bir kuruluşumuz. Ve bu seçimlerde de doğrusu hızlı bir çalışma içine girdi. Yani ben AA'yı bu seçimde ilk defa özel ajanslardan daha hızlı haber ürettiğini, bilgi ürettiğini gördüm. Onun için de tebrik ediyorum. Şu günlerde AA'yı biraz tartışanlar da var. Onları da biliyorum. Haksızlık yapıyorlar."

Atalay, AA’nın haberciliğinin kendileri için çok önemli olduğunu ve halen haber üretildiğinde Türkiye’de insanların AA ne diyor diye onunla çek ettiğine dikkat çekti.

Atalay, şunları kaydetti:

"Uluslararası alanda da öyledir kontrol ederler. Haber deyince AA akla gelir. Zaten eskiden TRT’nin radyosu vardı. Haberin adı ajanstı. AA’ya başarılar diliyorum. Başarılarından dolayı kutluyorum. Bundan sonra da inşallah Cumhuriyetimizle birlikte Türkiye için hayırlı hizmetler vermesini diliyorum. Yeni yayınları başladı, yabancı dilleri başladı. Uluslararası alanda yeni birimler açtı. Balkanlarda, Kahire’de birimler, şubeler açtı. Arapça, İngilizce ve diğer dillerden haber üretmeye başlıyor. Dil zenginliği artıyor. Yani büyük bir ajans oluyor. Onun için ben memnunum.”

- Eker: "Kamunun en büyük haber ajansı"

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker de yaptığı açıklamada, AA'nın Türkiye'de, henüz Cumhuriyet kurulmadan, Kurtuluş Savaşı yıllarından beri çok büyük yararlılıkları olmuş önemli bir haber ajansı olduğunu vurguladı.

AA'nın, Türkiye'nin, kamunun elindeki en önemli, en büyük haber ajansı olduğunu vurgulayan Eker, şunları kaydetti:

"Ve gerek faaliyetleri, gerek haber üretmesi, haber neşretmesi, gerek abonelerine, gerek diğer bütün ilgililere, vatandaşlarımıza bunu duyurmadaki başarısı nedeniyle Anadolu Ajansı'nın Genel Müdürü başta olmak üzere, tüm çalışanlarına, muhabirlerine, kameramanlarına, emekçilerine, hepsine teşekkür ediyorum. Onları tebrik ediyorum. Başarılarının devamını diliyorum." 

AA'nın, yakın zamanda artık farklı dillerde de yayın yapmaya, haber üretmeye ve abonelerine farklı dillerde de haber vermeye başladığına dikkati çeken Eker, "Bu da Türkiye'de demokratikleşmenin de sivilleşmenin de ve vatandaşlara birçok bakımdan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına da küresel ölçekte de hizmet üretmede geldiği noktayı göstermesi açısından önemli. Bu da hükümetimizin politikasının sonucu. Anadolu Ajansı'nı bu faaliyetleri için de ayrıca kutluyorum" diye konuştu.

- Çelik: "Türkiye'nin milli ajansı"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik ise AA'nın 94'üncü kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, kurumun Türkiye'nin milli ajansı olduğunu, kuruluşu ve gelişmesinde 94 yıl boyunca emeği geçenleri tebrik ettiğini, hayatta olmayanlara rahmet dilediğini ifade etti.

Çelik, şöyle konuştu:

"AA özellikle güvenli haber aktarmasıyla, insanların tereddüt etmeden rahatlıkla güvenebileceği haberler yapmasıyla bilinen, tanınan bir ajanstır. Seçimde de AA'nın haklılığı son çıkan sonuçlara göre anlaşılmış oldu. CHP, birçok yerde gereksiz yere AA'yı yıpratmaya yönelik sözlü saldırılarda bulundu. Bunu da tasvip etmediğimizi ifade etmek isterim. AA'nın nice 94 yıllar ülkemize hizmet etmesini temenni ediyorum. Tüm AA camiasını tebrik ediyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com