AA, CHP'ye Twitter'da sansür mü uyguluyor?

AA, CHP'ye Twitter'da sansür mü uyguluyor?
Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarını sosyal medyada paylaşan Anadolu Ajansı'nın, aynı özeni muhalefet için göstermediği iddia edildi.

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Anadolu Ajansı’nın twitter hesabında, muhalefete 
sansür uygulandığını öne sürerek, konuyu Meclis gündemine taşıdı. Erdoğan, miting için kürsüye çıktığında A.A.’nın adeta AKP’nin halkla ilişkiler birimi gibi çalıştığını belirten Yüceer, “Muhalefet liderlerinin mitinglerinin, sosyal medyada görmezden gelinmesinin nedeni nedir?” diye sordu.
 

MUHALEFETE SANSÜR UYGULANIYOR
Anadolu Ajansı’nın uygulamalarını eleştiren Yüceer, A.A.’nın twitter hesabında Erdoğan, miting için kürsüye çıktığında,  “#BaşbakanErdoğan” başlığı altında Niğde mitingi için 24, Muğla mitinginde 14, Isparta mitinginde 28, Denizli mitinginde 26, Kırklareli mitinginde 31, Balıkesir mitinginde 40 paylaşım yapıldığını belirtti.  A.A.’nın adeta AKP’nin halkla ilişkiler birimi gibi çalıştığını söyleyen Yüceer, “Ancak, muhalefet liderlerinin miting alanlarında söylediği sözler hiçbir şekilde Twitter üzerinden paylaşılmamaktadır. A.A. sosyal medya üzerinden muhalefet liderlerine sansür uygulamaktadır” dedi.
 
A.A. AKP’NİN SÖZCÜSÜ MÜ?

Yüceer, Arınç’ın yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:
-A.A.’nın sosyal medya hesapları kim ya da kimler tarafından yönetilmektedir?
 
-Sosyal medya yöneticilerine, Twitter’da sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin paylaşılmasına yönelik herhangi bir talimat verilmiş midir?  Böyle bir talimat verilmişse kim ya da kimler tarafından verilmiştir?
 
-A.A.’nın sosyal medya politikalarında ‘AA çalışanları siyasi tercihlerini belli etmezler veya bu nitelikteki bir oluşumun ya da kesimin propagandalarına yer vermezler’ denilmektedir.  Muhalefet liderlerinin mitingleri ya da sözlerinin, sosyal medyada görmezden gelinmesinin nedeni nedir?
 
-Geçtiğimiz yıl, A.A. tarafından Recep Tayyip Erdoğan ve muhalefet liderleri hakkında yapılan haberlerin sayısı nedir?
 
-Halkın vergileriyle yayın yapan A.A. yalnızca AKP Hükümetinin yayın organı mıdır?
 
-A.A.’nın tarafsızlık ve doğruluk ilkesinde haber yapması için herhangi bir çalışma yürütüyor musunuz?” (BEE)
 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com