AA ikinci test yayını çalışmasını yaptı

AA ikinci test yayını çalışmasını yaptı
Anadolu Ajansı, tüm bölge müdürlükleri ve bölge müdürlüklerine bağlı il ve ilçe muhabirlerinin katılımıyla 30 Mart 2014 günü yapılacak yerel seçimlerle ilgili, ikinci test yayınını gerçekleştirdi

ANKARA - Anadolu Ajansı (AA), "YerelSeçim2014 Projesi" kapsamında, 30 Mart'ta gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçim sonuçlarını anında abonelerine ulaştırmak için Aralık ayında başlattığı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

AA tarafından hazırlanan proje kapsamında kazanan adayların flaş haberlerle duyurulmasına yönelik ikinci test çalışması yapıldı. İlki geçen hafta yapılan test çalışmasına, AA'nın 81 il ve tüm ilçelerindeki habercileri online olarak katıldı. Bu arada test yayını kapsamında, abonelere kısmi haber akışı da gerçekleştirildi.

Test çalışmasında, kazanan adayların flaş haberlerle duyurulması sonrasında, seçim sonuçları ve analiz haberler hazırlandı. Test çalışmasında, kazanan adaylara ilişkin haberlerde, adayın fotoğrafı ve özgeçmişine de yer verildi. 

Yaklaşık bir saat süren test çalışması başarılı bir şekilde sonuçlanırken, 30 Mart'a kadar bu testlerin belli aralıkla tekrarlanarak, seçim sonuçlarının en hızlı şekilde abonelere ulaştırılması hedefleniyor.

-Sandık sonuçları "online" duyurulacak

Anadolu Ajansı, yerel seçimlerde abonelerine anlık veri yayını yapacak ve tüm seçim çevrelerinden, sandık sonuçlarını "online" duyuracak.

Haber, analiz, grafik, animasyon, fotoğraf ve videolarla çeşitlendirilecek "Yerel Seçim 2014" özel yayını, tüm seçim çevrelerinden kesin sonuçlar açıklanıncaya kadar kesintisiz olarak devam edecek.

AA'nın seçim özel yayını, 30 büyükşehirin yanı sıra toplam 81 il ve 923 ilçede belediye başkanlığı yarışını kamuoyuna ilk elden duyuracak şekilde planlandı. Başlatılan hazırlıklar çerçevesinde, tüm seçim çevrelerinden anlık veri yayını yapılacak.

Seçim sonuçlarını sandık sandık yayınlamak için özel bir yazılım altyapısı hazırlanırken, "YerelSeçim2014" haber paketine üye olacak aboneler, seçim sonuçlarını anlık olarak takip edebilecek. "YerelSeçim2014" özel yayınına abone medya kuruluşları, tüm seçim çevrelerinden sonuçları, öncelikli olarak takip edebilecek. AA'nın, "YerelSeçim2014" özel yayını, Türkiye genelinde tüm belde belediyelerini de kapsayacak.

-Gazete, tv ve internet sitelerine ayrı ayrı, özel veri yayını

Tüm ilçe ve illerde belediye başkanlığını kazanan isimleri, "flaş haber" şeklinde duyuracak olan Anadolu Ajansı, televizyon kanalları, gazeteler ve internet siteleri için farklı içerikte, görsel yayın, veri analizi, harita, grafik ve animasyonlarla "Yerel Seçim 2014" özel yayınını çeşitlendirecek.

Kazanan adayların biyografilerinin yanı sıra il il seçim sonuçları derlemeleri anlık olarak yayınlanacak. Seçim sonuçları ayrıca 29 Mart 2009 yılında yapılan yerel seçim sonuçlarıyla mukayeseli şekilde de duyurulacak.

-Seçim sonuçları 6 dilde dünyaya duyurulacak

6 dilde yayın yapan Anadolu Ajansı, seçim sonuçlarını, Türkçe'nin yanı sıra İngilizce, Arapça, Rusça, BHS (Boşnakça-Sırpça-Hırvatça) ve Kürtçe (Kırmançi ve Soranice lehçelerinde) dünyaya duyuracak.

AA'nın Türkiye dışındaki aboneleri de seçim atmosferini anlık olarak takip edebilecek.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com