AA ile Getty arasında bir işbirliği daha

AA ile Getty arasında bir işbirliği daha
Anadolu Ajansı, dünyanın en önemli dağıtım ajansı Getty Images ile video dağıtım anlaşması imzaladı

NEW YORK (AA) – Anadolu Ajansı (AA), dünyanın en büyük fotoğraf ve video dağıtım ajanslarından Getty Images ile fotoğraf dağıtımından sonra video alanında da işbirliği anlaşması imzaladı.

AA'nın son dönemde gerçekleştirdiği atılımlara bir yenisi daha eklendi. Getty Images ile geçen yıl yaptığı fotoğraf dağıtım anlaşması sonrasında fotoğrafları en etkin basın kuruluşlarında yayınlanmaya başlayan AA, şimdi de ürettiği görüntüleri dünya medyasına ulaştırmaya başladı.

AA kameramanları tarafından çekilen haber görüntülerinin, uluslararası basın kuruluşlarının yanı sıra, sosyal medya ve bloglara da ulaştırılmasını öngören anlaşma, Getty Images'in New York'taki merkezinde AA Genel Müdür Yardımcısı Çağatay Çulcuoğlu ve Getty Images Haber ve Fotoğraf Direktörü Pancho Bernasconi tarafından imzalandı.

Amerika Pazarlama ve Satış Müdürü Mücahit Oktay, Görüntü Editörü Lee Shoulders, Kıdemli Direktör Elodie Mailliet Storm ve İş Geliştirme Direktörü Michael Dreyer'n de hazır bulunduğu imza toplantısı sırasında Getty yetkilileri Çulcuoğlu'na AA ile gelişmekte olan ilişkilerden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

-"Anlaşma, AA'nın Getty ile olan ilişkilerine yeni boyut kazanıyor"-

Söz konusu anlaşma Getty Images ve AA arasındaki ilişkilerin yeni bir boyut kazandığını ifade eden Çulcuoğlu, “Foto muhabirlerimizin Ortadoğu, Afrika, Balkanlar, Avrupa ve Amerika başta olmak üzere dünyanın her köşesinden çekmiş oldukları fotoğraflar artık en etkili basın kuruluşları tarafından kullanılıyor. Bu nedenle Getty Images ile daha önce yaptığımız fotoğraf dağıtımı anlaşmasından memnunuz. Video dağıtım anlaşmasıyla da ürettiğimiz görüntülü haberleri dünya medyasına ulaştırma imkanı bulacağız” diye konuştu.

Çulcuoğlu, video dağıtım anlaşması fikrinin AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk'ün geçen kasım ayında New York'ta gerçekleşen Getty Images CEO’su Jonathan Klein ziyareti sırasında doğduğunu sözlerine ekledi.

Getty Images ile gelişen ilişkilerin, AA'nın 2020'den önce dünyanın en büyük ilk 5 ajansı arasına girme hedefine önemli katkı sağladığını belirten Çulcuoğlu, “Getty Images yetkilileri de görüşme sırasında AA ile çalışmaktan büyük memnuniyet duyduklarının altını çizdi” şeklinde konuştu.

AA Genel Müdür Yardımcısı Çulcuoğlu, son dönemdeki yapılanma ile birçok bölgede en etkin haber ajansı konumuna gelen AA'nın, dünyanın en sıcak bölgelerinde ürettiği görüntü ve fotoğrafları Getty Images gibi güçlü bir aracı ile servis etmesinin marka değerinin artırılmasına önemli katkı sağladığı söyledi.

-Getty'nin veri tabanını herkese açması-

Çulcuoğlu, AA Haber Akademisi tarafından verilen Savaş Muhabirliği eğitimi ile yakından ilgilenen Getty Images yetkililerinin, gelecekte bu konuyla ilgili de bir çalışma talebinde bulunabileceklerini ifade ettiklerini bildirdi.

Anlaşma imzası sırasında Getty Images'in başlattığı, sosyal medya ve blogları hedef alan, şartlı veri tabanı paylaşımı ''embed'' uygulaması hakkında da bilgi aldığını dile getiren Çulcuoğlu, AA'nın da benzer bir uygulamaya sıcak baktığını açıkladı.

Çulcuoğlu, AFP ve Bloomberg gibi Getty Images ortaklarından birisi olarak AA'nın da HTML kodları entegre edilen fotoğrafları, dileyen herkesin kullanımına sunan uygulamanın bilinirlik ve ulaşılabilirlik açısından önemli bir strateji olduğunu düşündüğünü söyledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com