AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk Tunus'ta

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Öztürk Tunusta
Öztürk, AA Fransızca yayının tanıtımı için beraberindeki heyetle Tunus'a geldi

TUNUS (AA) - Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, merkezi Tunus'ta olan AA Fransızca yayınının tanıtımını yapmak üzere beraberindeki heyetle bu ülkeye geldi.

Türkiye'nin Tunus Büyükelçisi Ömer Gücük tarafından Kartaca Uluslararası Havaalanı'nda karşılanan Öztürk ve beraberindeki AA Yönetim Kurulu üyeleri ile diğer üst düzey yöneticilerden oluşan heyet, yarın AA'nın, kuruluşunun 94'üncü yıl dönümü 6 Nisan'da yayın dilleri arasına kattığı, Fransızca yayının tanıtımı için temaslarda bulunacak.

 Öztürk'ün 4 gün sürecek ziyareti kapsamında, Cumhurbaşkanı Munsif el-Merzuki, Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi, Nida-u Tunus Hareketi (Tunus'un Sesi) lideri El-Baci Kaid es-Sibsi ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

3 Şubat'ta Fransızca deneme yayınına başlayan AA, Türkiye’de ve dünyada yaşanan, Fransızca konuşan ülkeleri ilgilendiren önemli ekonomik ve siyasi gelişmeleri, doğru ve tarafsız şekilde aktarabilme, aynı zamanda Afrika’daki olayları da Türk kamuoyuna ulaştırabilme gücüne sahip oldu.

AA, Fransızca yayınla ayrıca Afrika'daki yatırım olanakları, bölgedeki siyasi gelişmeler, Türkiye'nin bölgedeki ekonomik ve siyasi faaliyetleri ile Türk işadamlarının yatırımlarını da yakından takip ederek dünyaya duyurmayı amaçlıyor.

Fransızca yayınla AA, Senegal'in başkenti Dakar, Paris ve Brüksel’de bölge ofislerinin yanı sıra Burkino Faso, Fildişi Sahilleri, Gine, Orta Afrika, Mali, Gabon, Madagaskar ve Komor Adaları’nda muhabir bulunduracak ve bölgedeki serbest gazetecilerle çalışacak.

Tunus merkezli olmak üzere Cezayir, Fas, Senegal, Nijer, Fransa ve Belçika gibi Fransızca konuşulan ülkelere yayın yapmayı öngören AA, Ortadoğu ve Afrika Bölge Yayın Yönetmenliği bünyesinde başlayan Fransızca yayın ile söz konusu bölgelerde meydana gelen önemli gelişmeleri aynı anda Türkçe, Arapça, İngilizce, Rusça, Kürtçe ve Boşnakça olarak dünya medyasına ulaştırmayı hedefliyor.

 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com