AA’dan Öcalan ayarı!

AA’dan Öcalan ayarı!
Anadolu Ajansı'nın gün içinde servis ettiği haberlerde Öcalan'ı nitelendirmeleri oldukça farklıydı.

Bugün Diyarbakır’daki Nevruz kutlamaları tam bir PKK şovuna dönüşürken tüm izleyiciler ve tüm Türkiye, Kürtçesini BDP Iğdır Milletvekili Pervin Buldan, Türkçesini ise BDP İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder’in okuyacağı Teröristbaşı Abdullah Öcalan’ın mektubuna kilitlendi.

Teröristbaşı Apo’nun mesajının okunmasının ardından hükümet tarafından mesajın ‘silah bırakma’ çağrısı olarak algılanmasıyla ilk açıklama İçişleri Bakanı Muammer Güler’den geldi. Güler, Apo’nun mesajına ilişkin ”Dil barış dilidir, uygulamayı görmek lazım” dedi.

Erdoğan, Hollanda’da yaptığı konuşmada kendi mesajlarıyla Apo’nun mesajlarının örtüştüğünü bildirdi.
Devletin yarı resmi haber ajansı Anadolu Ajansı Erdoğan’ın bu açıklamalarını abonelerine servis ederken Abdullah Öcalan için ‘İmralı Cezaevi’nde ömür boyu hapse mahkum edilen Abdullah Öcalan’ ifadelerini kullandı.

Bu haberden yaklaşık 2 saat önce servis edilen bir başka haberde ise Abdullah Öcalan, ‘terör örgütü elebaşı’ olarak nitelendirilmişti.

Yıllar boyunca Öcalan ile ilgili servis ettiği haberlerde ‘terör örgütü elebaşı’ nitelendirmesini kullanan Anadolu Ajansı, sürece çok hızlı adapte olduğunu gösterdi.

AA’NIN SAAT 14.57'DE SERVİS ETTİĞİ HABER:


AA’NIN SAAT 16.46'DA SERVİS ETTİĞİ HABER:

Sozcu.com.tr

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com