AA’dan Zaman’a cevap

AA’dan Zaman’a cevap
Zaman gazetesinin Anadolu Ajansı ile çalışmayı bıraktığını açıklamasının ardından ajanstan açıklama geldi.

İşte AA’nın o açıklaması:
 
Anadolu Ajansı’nın iki günden beri Zaman gazetesinde gerçekleri yansıtmayan haber ve yorumlara konu edilmesini üzüntü ile takip ediyoruz.
 
Anadolu Ajansı’nın iki günden beri Zaman gazetesinde gerçekleri yansıtmayan haber ve yorumlara konu edilmesini üzüntü ile takip ediyoruz.
 
Medya çalışanlarının da çok yakından bildiği gibi Anadolu Ajansı, kuruluş felsefesi ve kanunların çizdiği sınırlar çerçevesinde, 93 yıldır Türkiye’nin sesini dünyaya duyurmaktadır.
 
Ülkemizin ve milletimizin içinden geçtiği kritik süreçte, tüm enerjimizi ve birikimimizi bu doğrultuda sarf ederek haber, fotoğraf ve görüntü üretimimizi abonelerimizle paylaşmayı sürdürüyoruz.
 
Bütün çalışanlarımız tüm dünyaya Türkiye'de yaşanan olayları gerçek haliyle aktarıp, dezenformasyon çabalarına engel olmaya çalışmaktadır.
 
Zaman gazetesinin de böyle bir süreçte, yanlış bilgi ve çıkarımlarla Anadolu Ajansını yıpratıcı yayınlar yaparak hem kamuoyunu hem de abonelerimizi etkilemeye çalışmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Türkiye ve dünyanın önemli gündem maddeleri dururken, üstelik de gazetenin ön sayfasından Anadolu Ajansı aleyhine yayın yapılmasının iyi niyetle bağdaşıp bağdaşmadığının takdirini kamuoyuna bırakıyoruz.
 
Bu arada Ajansımızdan aboneliğini iptal ettiğini belirten başka bir basın kuruluşu da bulunmamaktadır.
 
Yanlış bilgilendirmelere karşı bu açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.
 
Kamuoyuna saygı ile duyururuz.”  (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com