AB Bakanı ve Başmüzakareci Çavuşoğlu Antalya'da:

AB Bakanı ve Başmüzakareci Çavuşoğlu Antalyada:
"Biz 12 yıldır hiç kimsenin karşısında boyun eğmedik. Milletimizin emrinin dışına çıkmadık. İnanıyoruz ki bu seçimlerde milletimiz gereken cevabı verecek, gereken dersi verecek"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakareci Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz 12 yıldır hiç kimsenin karşısında boyun eğmedik. Milletimizin emrinin dışına çıkmadık. İnanıyoruz ki bu seçimlerde milletimiz gereken cevabı verecek, gereken dersi verecek" dedi.

Çavuşoğlu, Alanya ilçe merkezindeki esnaf ziyaretlerinin ardından, İskele Caddesi'ndeki bir restoranda düzenlenen mahalle toplantısında yaptığı konuşmada, Alanya'da Akdeniz Üniversitesinin ikinci tıp fakültesinin açılacağını ve ilçeye 5 golf sahası yapımı için projelerin hazırlandığını söyledi.

Daha sonra Türkler beldesindeki bir çayevinde düzenlenen toplantıya katılan Çavuşoğlu, Türkiye'nin dünyada en saygın ülkelerden biri olduğunu belirtti. Türkiye'nin IMF'ye borcunu ödemiş bir ülke olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, "Türkiye, dünyanın 16. Avrupa'nın 6. büyük ekonomisi. Artık Türkiye IMF'ye borç veriyor, kredi veriyor. Türkiye artık insani yardımda Avrupa Birliği yani 28 ülkenin birliği dahil dünyada 4. sıradadır, 2.5 milyar dolar yardım yapmıştır. İşte böyle bir Türkiye'nin siyasetçisi olarak ve gücünü sizden alan bir kardeşiniz olarak elimizden geldiğince yardım yaptık" diye konuştu.

AK Parti ile 2002, 2007 ve 2011 seçimlerde oylarını hep arttırdıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, "Sevgili dostlarım, hemşehrilerim bu seçimde sizden oy istiyorum. Mevlüt Çavuşoğlu için istemiyorum. Türkiye'nin geleceği için sizden oy istiyorum. Başbakanım Recep Tayyip Erdoğan için oy istiyorum. Türkiye'de oynanan oyunların bozulması için oy istiyorum, Türkiye'nin önünün açılması için sizden oy istiyorum" dedi.

Türkiye'nin büyümesini ve güçlenmesini istemeyenlerin, başbakanın dik duruşundan ve Başbakanın dünya halkları nezdinde en gözde lider olmasını hazmedemeyenlerin olduğunu dile getiren Çavuşoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sadece Türkiye'deki mazlumların değil, dünyadaki mazlumların vicdanı olduğunu aktardı.

Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Nerede bir mazlum varsa, nerede yardıma ihtiyaç bir insan varsa, bir toplum varsa, bir millet varsa, bir ülke varsa, oraya ilk koşan benim başbakanım olmuştur. Nerede bir haksızlık varsa, nerede bir zulüm varsa, bu haksızlığı zulmü yapanlara ilk karşı çıkan benim başbakanım Recep Tayyip Erdoğan olmuştur. İşte ben bundan dolayı onun yanında siyaset yapmaktan, onun bakanı olmaktan onur duyuyorum. Sizin evladınız olmaktan da onur duyuyorum. Başbakanımın bir neferi olmaktan da gurur ve şeref duyuyorum. İşte bu yüzden bu oyunu bozacağız."

Antalya ve Alanya'nın demokrasiyi her zaman sahiplendiğini, darbelere de karşı çıktığını ifade eden Çavuşoğlu, bu seçimin, Türkiye'nin bir yol ayrımı seçimi olduğunu sözlerine ekledi. Türkiye'nin karanlıklara ve oyunlara kurban gitmeyeceğinin altını çizen Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Türkiye'nin kazanımlarını feda etmeyeceğiz. Türkiye'nin elde ettiği başarıları heba ettirmeyeceğiz. Allah'ın izniyle, milletimizin duasıyla ve desteğiyle dik duruşumuza devam edeceğiz. Biz 12 yıldır hiç kimsenin karşısında boyun eğmedik. Milletimizin emrinin dışına çıkmadık. İnanıyoruz ki bu seçimlerde milletimiz gereken cevabı verecek, gereken dersi verecek. O yüzden bu seçimlerde oy istiyorum."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com