AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu:

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu:
"Başbakanımıza karşı, AK Parti'ye karşı, iktidarımıza karşı ve de Türkiye'ye karşı oynanan oyunu milletimiz gördü"

ÇORUM (AA) - Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Başbakanımıza karşı, AK Parti'ye karşı, iktidarımıza karşı ve de Türkiye'ye karşı oynanan oyunu milletimiz gördü" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Çorum'da bulunan Çavuşoğlu, Alaca Devlet Hastanesi'nin açılış töreninde, Türkiye'de birçok alanda yenilikler ve yatırımlar yapıldığını belirterek, bunların devam edeceğini söyledi.

İstanbul'da üçüncü köprünün inşasına başlandığını, Kanal İstanbul Projesi'nin hayata geçirildiğini dile getiren Çavuşoğlu, "Bunlar, hiç kimsenin sadece Türkiye'de değil, dünyada hayal edemediği, düşünemediği, o vizyona sahip olamadıkları projelerdir" diye konuştu.

AK Parti'nin, icraatlarıyla bazı kesimleri rahatsız ettiğine değinen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Öyle görünüyor ki birilerini rahatsız etmişiz. Birileri rahat durmuyor. Aslında 11 yıldır rahat durmuyorlardı. Başbakanımızı seçime sokmak istemedikleri zaman da rahat değillerdi. Çünkü korkuyorlardı, çünkü çekiniyorlardı. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'da olduğu gibi, bu ülkenin başına geldiği zaman oradan, onu millet dışında hiçbir gücün indiremeyeceğini biliyorlardı. Cumhurbaşkanını seçtirmek istemediler, partimize kapatma davası açtılar, yetmedi e-muhtıralar, bir taraftan da 28 Şubat'ın kalıntısıyla mücadele ediyoruz. Sizlerin duasıyla, milletimizin desteğiyle boyun eğmedik, milletimizin üstünde hiçbir gücü tanımadık."

Milletin oynanan oyunları açıkça gördüğünü ifade eden Çavuşoğlu, "Başbakanımıza karşı, AK Parti'ye karşı, iktidarımıza karşı ve de Türkiye'ye karşı oynanan oyunu milletimiz gördü" diye konuştu.

- "Son teknolojiyle modern ve çağdaş hastaneler yapıyoruz"

Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas da Türkiye'nin, sağlık alanındaki yatırımlarıyla dikkati çektiğini vurgulayarak, "Bugün sadece Alaca'da, Çorum'da değil, Türkiye'nin dört bir yanında, hatta Somali'de bile son teknolojiyle modern ve çağdaş hastaneler yapıyoruz. 2002 yılında Türkiye genelinde 600 olan ambulans sayısı, bugün 3 binden fazladır. Aslında bu rakamlar bile nereden nereye geldiğimizin ispatıdır" ifadesini kullandı. 

Konuşmaların ardından 100 yatak kapasiteli Alaca Devlet Hastanesi'nin açılışı yapıldı.

Vali Sabri Başköy, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu, Murat Yıldırım ve Cahit Bağcı ile açılış kurdelesini kesen Bakan Çavuşoğlu, daha sonra hastanenin bazı bölümlerini gezdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com