AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Alanya'da

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Alanyada
Çavuşoğlu:

ANTALYA (AA) - AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Benim Alanya ile ilgili, yaşadığım şehir ile ilgili en büyük hayalim, kışın sokak lambaları dahil esnafın lambasının sönmemesi. Bunun için de sadece turist gelmesi yetmez. O şehrin başka sporlarla desteklenmesi lazım" dedi.

AB Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'da sivil toplum örgütleriyle Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Konferans Salonu'nda bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Çavuşoğlu, AK Parti döneminde "yapılamaz" denilen yatırımları gerçekleştirdiklerini söyledi. Çocukları ve yaşadıkları şehir için hayalleri ve umutları olduğunu belirten Çavuşoğlu, "Benim Alanya ile ilgili, yaşadığım şehir ile ilgili en büyük hayalim, kışın sokak lambaları dahil esnafın lambasının sönmemesi. Bunun için de sadece turist gelmesi yetmez. O şehrin başka sporlarla desteklenmesi lazım" ifadelerini kullandı.

Yeni yasayla İl Özel İdarelerin kalktığını dile getiren Çavuşoğlu, Büyükşehir Yasası ile Antalya'nın kaynaklarını en iyi AK Parti yerel yönetimlerinin kullanacağını söyledi. Çavuşoğlu, "Buradan (Alanya) Antalya'ya projeler çok iyi gider, Antalya'dan da Ankara'ya projeler çok iyi gider ve biz de o projeleri çok iyi takip ederiz. Birlikte yaparız" diye konuştu.

Antalya ile Alanya arasındaki otoban için çalışmalar yapıldığını ifade eden AK Parti'nin Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ise yol çalışmalarında önemli gelişmelerin yaşandığını vurguladı. Projenin hayata geçirilmesi için hızlı bir şekilde ihale edilerek Alanya halkının hizmetine sunulacağını kaydeden Türel, "Yerel seçimler öncesinde Alanyalı hemşehrilerim bu muhasebeyi yapacaktır. Kimin daha çok yatırım yapacağını halkın değerlendirmesi gerekiyor. Halkın aklını ve mantığını kullanarak en iyi hizmeti sunanları göreve getirmesini Alanya için tarihi bir fırsat olarak görüyorum" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com