AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalya'da

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalya'da
Çavuşoğlu:"11 yıllık huzur ortamında bir çok şoklara karşı dirençli durduk. Postmodern, dostmodern darbe yapmak istediler. 'Darbe, ordu göreve, e-muhtıra, muhtar olamaz, Başbakan yapmayız, indiririz' dediler. Ne yaptılar durduramadılar ve hizmet g

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "11 yıllık huzur ortamında bir çok şoklara karşı dirençli durduk. Postmodern, dostmodern darbe yapmak istediler. 'Darbe, ordu göreve, e-muhtıra, muhtar olamaz, Başbakan yapmayız, indiririz' dediler. Ne yaptılar durduramadılar ve hizmet geldi" dedi.

Çavuşoğlu, partisince Serik ilçesinin Kadriye mahallesinde düzenlenen toplantıda vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmada, Antalya ve Serik'e hizmet için yola çıktıklarını söyledi. Bu memlekete sevdalı olduklarını belirten Çavuşoğlu, tek amaçlarının Antalyalıları mahcup etmemek olduğunu kaydetti.

Serik'te turizm, ticaret, hayvancılık ve tarım yapıldığını belirten Çavuşoğlu, "Biz de Yörük çocuğuyuz. Ben de Toros Dağları'nda doğdum. Toroslar'ın tepesine çıkarız, koyunu da güderiz. Geliriz burada millete en iyi hizmeti de yaparız, Avrupa'ya gider milletimizi en iyi şekilde anlatırız. Yörüğün özelliği bu. Serik'te bu sentezi birleştirdik. Turizm, ticaret ve tarım birbirinden kopuktu. Bizim ortak özelliğimiz budur. Biz 11 yılda Türkiye'yi çok değiştirdik. Devlet yatırımlarıyla Türkiye'nin nasıl değiştiğini en iyi sizler görüyorsunuz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de 11 yılda siyasetçi profilini değiştirdiklerine dikkati çeken Çavuşoğlu, "Birinci tip siyasetçi halka çok yakın olur, ilgilenir ama ekonomiden, yerel yönetimden anlamazdı. İkinci tip siyasetçi ise ekonomiyle, dış politikayla ilgilenir ama Serik'e gelip kimsenin elini sıkmazdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile siyasetçi profili değişti. Halkın içinden çıkmayan, halkla göz göze geldiği zaman sahte gülücükler atmayan, samimi ve gönülden bir şekilde vatandaşlarla kucaklaşan siyasetçi profili AK Parti ile geldi" diye konuştu.

Antalya'da da böyle siyasetçilere ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Çavuşoğlu, hizmetin huzurlu bir ortamda, siyasi istikrarın olduğu ortamda geldiğini vurguladı. Türkiye'de son 11 yıldaki başarının sebebinin siyasi istikrar olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Tek başına güçlü bir lider, çalışan ve dürüst kadrolar Türkiye'yi 11 yılda gecelik yüzde 7 bin faizlerden bu hale getirdi. Bugün yüzde 10'a çıktığı zaman herkes 'ne oluyor' diyor. 11 yıllık huzur ortamında bir çok şoklara karşı dirençli durduk. Postmodern, dostmodern darbe yapmak istediler. 'Darbe, ordu göreve, e-muhtıra, muhtar olamaz, Başbakan yapmayız, indiririz' dediler. Ne yaptılar durduramadılar ve hizmet geldi. Huzur içinde hizmet gelir."

Antalya'nın bütçesinin daha önceki yıllara göre iki kat arttığına dikkati çeken Çavuşoğlu, "Antalya'nın bütçesi 900 milyonu aştı. Para sıkıntısı olmaz. Antalya elde ettiği gelirleri, kaynakları düzgün kullanırsa hiçbir sıkıntısı olmaz. Bu kaynakları kullanacak kadrolara ihtiyacımız var. Bu paralar uyduruk yerlere mi. Uyduruk ideolojik festivallere mi? kullanılacak yoksa altyapıya, turizm yollarına, çilek seralarının yollarına mı? kullanılacak. Bu soruları herkes kendine sormalı" diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in kendisini Antalyalılara tanıtmaya ihtiyacı olmadığını anlatan Çavuşoğlu, "Son 5 yıldır Antalya'da fetret dönemi yaşandığını, kente hiçbir şey yapılmadığını herkes iyi biliyor. Menderes Türel'i Antalya'ya olan aşkı, sevdası ve hizmet borcunun bu kente yeniden getirdi" dedi.

Kendisinin geçen gün söylediği "Devletin sahibi biziz" cümlesinin yanlış yorumlandığını söyleyen Çavuşoğlu, "Devletin sahibi millettir, halktır yani biziz. Türkiye'nin gerçek sahibi millettir. 30 Mart'ta "Bu memleketin sahibi biziz. Recep Tayyip Erdoğan da sahipsiz değil" diyeceksiniz.

-Menderes Türel

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı Menderes Türel ise Antalya'nın kaybettiği yılları telafi etmek amacıya yeniden büyükşehir belediye başkan adayı olduğunu söyledi. Antalya'nın son 5 yılda 15 yıl kaybettiğini ifade eden Türel, Kadriye'de özellikle esnafın durumunu görünce üzüldüğünü belirtti.

Antalya'da AK Parti kadroları olarak çok güçlü olduklarını dile getiren Türel, "Arkadaşlarımız çok ciddiyetle çalışıyorlar. Kadriye turizmde bir dünya markası. Biz bu marka değerini en güçlü noktaya taşıyacak, büyük projelere bu bölgeyi kavuşturacak heyecanın içindeyiz. Bu projeleri AK Parti kadrolarından başka hiçbir siyasi partinin kadrosu gerçekleştiremez. Kadriye ve Antalya, büyük bir şansı yakaladı" diye konuştu.

Antalyalı bir yörük çocuğunun bakan olmasının Antalya için büyük bir şans olduğuna işaret eden Türel, "Bakanımız Çavuşoğlu, mesaisinin yarısını Antalya'da geçiriyor. Bunun nedeni buralara en iyi hizmeti verebilmek için topyekün, birlik ve beraberlik içinde hareket etme gereğidir" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın 2 hafta önce düzenlenen bir törende "Büyükşehir yasası çıktı artık ben köylere beldelere gitmeye başladım. Yoksa eskiden gitmiyordum" dediğini söyleyen Türel, "Günaydın. İyiki bu kanunu çıkarmışız da Akaydın köylerin yollarını öğrendi. Daha köyün yolunu bilmeyenler sizin sorunlarınızı nasıl çözecekler?" dedi.

Muhabir: Süleyman Elcin
Yayınlayan: Hüseyin Doğru

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com