AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalya'da

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalyada
"Antalya, Türel'den sonra fetret devrine girdi. Bütçeler yanlış yerlere kullanıldı"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakareci Mevlüt Çavuşoğlu, "Antalya, Türel'den sonra fetret devrine girdi. Bütçeler yanlış yerlere kullanıldı" dedi.

Manavgat ilçesinde partisinin seçim ve irtibat bürosunun açılışına katılan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Manavgatlıların "Dik dur eğilme, Manavgatlılar seninle" sözünü hiç unutmadığını ve bu nedenle Manavgatlılara çok selam söylediğini kaydetti.

Türkiye'deki AK Partili belediyelerin hizmetlerini vatandaşların çok iyi gördüğünü anlatan Çavuşoğlu, "Manavgat'a yapılan belediyecilik ile AK Partili kadroların yönettiği Side, Ilıca, Evrenseki belde belediyelerindeki hizmet farkını görüyorsunuz. Bu beldelerimizdeki arkadaşlarımız birleşti ve Manavgat'a hizmet için yola çıktı" diye konuştu. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel'in, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığına bu kente duyduğu sevdadan dolayı yeniden aday olduğunu kaydeden Çavuşoğlu, "Türel, Başbakanın en yakın çalışma arkadaşıydı. Rahatı iyiydi. Antalya, Türel'den sonra fetret devrine girdi. Bütçeler yanlış yerlere kullanıldı. Antalya belediyesinin bütçesi batmış, iflas etmiş ve oturdukları koltuğa bile sahip olamamışlardır. Bunlar mı Antalya'ya hizmet edecek yoksa Türkiye'de belediyecilik hizmetlerinde kendini ispat eden biz mi? Bu hizmetleri Antalya'ya Menderes Türel ve Manavgat Belediye Başkanı Adayımız Recep Barut getirebilir. 

- Menderes Türel

Açılışa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Menderes Türel de belediye başkanlığını bıraktığı gün "5 sene sonra her şey bıraktığımız gibi olacak" dediğini hatırlattı.

Türel, bu sözünün doğruluğunu herkesin gördüğünü belirtti. Bıraktığı projelerin devam ettirilmediğini ve bu nedenle Antalya'nın uluslararası standartlarda stadyumuna kavuşamadığını kaydeden Türel, Doğu Garajı ve Kaleiçi bölgelerinde de hiçbir düzenleme yapılmadığını savundu. Türel, Antalya'da Manavgat'ta olduğu gibi belediyenin çiçek ekiminden başka bir şey yapmadığını ifade etti.

Türel, Manavgat'ın artık turizmden istenilen payı alacağını dile getirdi.  

Türel'in konuşmasının ardından seçim ve irtibat bürosunun açılışı gerçekleştirildi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com