AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da:

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalyada:
"Bizi engellemek için her gün başka şeyle vurmaya çalışıyorlar. Bunlarda Allah korkusu, vicdan yok"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, "Bizi engellemek için her gün başka şeyle vurmaya çalışıyorlar. Bunlarda Allah korkusu, vicdan yok" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Kemer ilçesine bağlı Çamyuva beldesini ziyaret etti. Burada vatandaşlara seslenen Çavuşoğlu, gittikleri her yerde vatandaşların sevgisi ve ilgisiyle karşılaştıklarını söyledi.

Son 5 yıldır Kemer Belediyesinin ve Antalya Büyükşehir Belediyesinin hizmet üretmediğini, Antalya Büyükşehir Belediyesinin hizmet yerine ideoloji ürettiğini, iftira attığını belirten Çavuşoğlu, belediyeye gelen paraların da nerelere harcandığını halkın iyi bildiğini kaydetti. 

Türkiye'ye 11 yıldır hizmeti tüm engellemelere rağmen kendilerinin yaptığını vurgulayan Çavuşoğlu, "Bizi millete hizmet yolunda durduramadılar. Bakın bugün 28 Şubat, yani demokrasiye darbe vurulan tarih. Adına 'Postmodern Darbe' dediler ama darbenin moderni olmaz. Bazı siyasi partileri görevden uzaklaştırdılar bazılarını da onların yerine getirdiler" diye konuştu. 

Darbeden en çok kadınların, kızların, öğrencilerin zarar gördüğünü ve gençlerin hedef alındığını belirten Çavuşoğlu, 1980 yılındaki darbede de gençlerin ideolojik kamplara ayrıldığını, sokaklarda çatıştırıldığını ve "ülkede istikrarsızlık var" diye darbe yapılarak gençlerin idam edildiğini anlattı. 

- "Bizi engellemek için her gün başka şeyle vuruyorlar"

Son 11 yılda Türkiye'de de darbe girişimleri yapıldığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın seçime girmesinin engellendiğini dile getiren Çavuşoğlu, engellemelere rağmen Erdoğan'ın halkın büyük desteğiyle başbakan olduğunu kaydetti. AK Partili kadrolar hizmet ürettikçe birilerinin istikrarı bozmak için sokağa çıkarak orduyu göreve davet ettiğini anlatan Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"O da yetmez AK Parti'yi hedef alarak devletin içindeki çetelerle önümüzü kesmeye çalıştılar. Ülkedeki çeteleri, mafyaları temizledik. Artık ülkede huzur var. Yetmedi 'Size Cumhurbaşkanı seçtirmeyiz' dediler, 'Eşi kapalı Cumhurbaşkanı olmaz' dediler. Bu salonda başı kapalı olan da açık olan da var. Biz kendi evlatlarımız arasında ayrım yapabilir miyiz? 2007 seçimlerinde halkımız 'Bu ülkede kararı biz veririz, siz karar veremezsiniz' dedi ve AK Parti'yi yine iş başına getirdi ve Cumhurbaşkanımızı seçtik. Artık Cumhurbaşkanını halk doğrudan seçecek."

AK Partili kadroların hizmetini engellemek için partiyi kapatma davası açıldığını, gezi olaylarının yaşandığını söyleyen Çavuşoğlu, bunlardan sonuç alamayanların 17 Aralık operasyonu ile ortamı karıştırmak istediğini savundu. AK Parti'nin yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklarla mücadele etmek, ülkeye sivil demokrasi getirmek için yola çıktığını belirten Çavuşoğlu, "Bizi engellemek için her gün başka şeyle vurmaya çalışıyorlar. Bunlarda Allah korkusu, vicdan yok. Bunlar sadece dini alet ederek, insanları sömürüyorlar, insanların duygularını, paralarını sömürüyorlar ve bu ülkenin aleyhine kullanıyorlar. Bunun kabul edilebilir bir yanı yok. Bizim halkımızla, dava peşinde koşan vatandaşlarımızla hiçbir problemimiz yok. Halktan aldığı yetkiyi, gücü milletin, devletin aleyhine kullanan yapılara karşıyız" diye konuştu. 

AK Parti'nin, Recep Tayyip Erdoğan'ın gitmesini isteyenlerin ülke için projelerini açıklamadıklarını söyleyen Bakan Çavuşoğlu, bu kesimlerin Türkiye'nin büyümesinden, güçlenmesinden, dış politikada itibar sahibi olmasından rahatsız olduklarını ifade etti. İstikrarsızlık, ekonomik krizler olduğunda ülkenin ne hale geleceğini düşünmediklerini dile getiren Çavuşoğlu, "Şu anda Türkiye'de güçlü bir iktidar var, boyun eğmeyen, 'Allah'tan ve halktan başka kimseden talimat almam' diyen bir Başbakanımız var. Türkiye'de istikrar ve güven var. 30 Mart'ta hep birlikte güven tazeleyeceğiz. 30 Mart'ta sandık başına gideceğiz, 'biz Başbakan Erdoğan'a güveniyoruz, AK Parti ile yola devam' diyeceğiz" dedi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com