AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalya'da:

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalyada:
"Ahıskalılara ve Türkiye'de oturma izni bulunan diğer yabancılara yönelik çalışma izni vermek için de çaba gösteriyoruz. Dışarıda yaşayan Türk vatandaşlarına duyarsız olmadığımız gibi Türkiye'de yaşayan yabancıların sorunlarına da duyarsız kalmıyoruz"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Ahıskalılara ve Türkiye'de oturma izni bulunan diğer yabancılara yönelik çalışma izni vermek için de çaba gösterdiklerini belirterek, "Dışarıda yaşayan Türk vatandaşlarına duyarsız olmadığımız gibi Türkiye'de yaşayan yabancıların sorunlarına da duyarsız kalmıyoruz" dedi. 

Seçim çalışmaları kapsamında Kemer ilçesi, Tekirova Beldesini ziyaret eden Çavuşoğlu, Tekirova Belediyesi Konferans Salonu'nda vatandaşlara yönelik yaptığı konuşmada, Kemer'de dünyanın her yerinden gelen yabancıların yerleşik olarak yaşadığını ve ilçenin adeta Birleşmiş Milletler gibi olduğunu söyledi. 

Çavuşoğlu, Türkiye'nin dünyaya açılan en önemli pencerelerinden olan Kemer'in en iyi hizmete layık olduğunu belirtti. 

Salonda Ahıskalı vatandaşların da bulunduğuna dikkati çeken Çavuşoğlu, dünyada sürgüne gidip de vatanına dönemeyen tek milletin Ahıskalılar olduğunu kaydetti. Türkiye'de yaşayan Ahıskalılara oturma izni verdiklerini anlatan Çavuşoğlu, "Ahıskalılara ve Türkiye'de oturma izni bulunan diğer yabancılara yönelik çalışma izni vermek için de çaba gösteriyoruz. Dışarıda yaşayan Türk vatandaşlarına duyarsız olmadığımız gibi Türkiye'de yaşayan yabancıların sorunlarına da duyarsız kalmıyoruz. Çözmek bizim işimiz. Yapamayacağımız şeyi vaat etmeyiz" dedi. 

Çavuşoğlu, buradaki konuşmasının ardından Göynük beldesindeki seçim ofisinin açılışına katıldı. Açılışta vatandaşlarla selamlaşan Çavuşoğlu, ardından Beldibi beldesindeki bir restoranda vatandaşlarla buluştu. 

Bakan Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada 30 Mart yerel seçimlerde Türkiye'nin küçülmesini isteyenlere, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın boyun eğmesini isteyenlere cevap vereceklerini belirtti. Çavuşoğlu, millete hizmet edenleri hiçbir gücün iktidardan indiremeyeceğini kaydetti. 30 Mart seçimlerinin Türkiye için dönüm noktası olacağını vurgulayan Çavuşoğlu, seçimlerin Türkiye'nin önünü açacağını dile getirdi. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com