AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalyada
Bakan Çavuşoğlu:

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Türkiye üzerine her zaman oyunlar oynanıyor ama son 12 yıldır her seçimde vatandaşlarımız bu oyunları bozdu" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından düzenlenen toplu açılış töreni için geldiği Korkuteli ilçesinde, esnaf ziyaretinde bulundu, vatandaşlarla sohbet  etti.

AK Parti Korkuteli Belediye Başkan adayı Mustafa Akdeniz'in seçim ofisini ziyaret eden Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, iktidarın belediyeler arasında ayrım yapmadığını, kim proje getirirse destek verdiklerini söyledi.

AK Parti anlayışının dışındaki belediye başkanlarının proje getirmediklerini ifade eden Çavuşoğlu, iktidarları döneminde belediyelere gereken desteği verdiklerini anlattı.

Başbakan Erdoğan'ın 15 Mart'ta Antalya'ya geleceğini bildiren Çavuşoğlu, "Şu günlerde Başbakanın yanında olmalıyız. 'Dik dur eğilme, Antalya, Korkuteli seninle' demeliyiz" diye konuştu.

Çavuşoğlu, Büyükşehir Yasası ile Korkuteli'ne hizmetin büyükşehir tarafından getirileceğini, böylece ilçenin daha fazla hizmet alma imkanı olacağını belirtti.

CHP zihniyetinin 5 yıldır Antalya'ya bir çivi çakamadığını, hizmet yapamadığını savunan Çavuşoğlu, "Şimdi 'Hocanın bir bildiği var' diyor. Hocanın bir bildiği varsa 5 yıldır niye sakladı? Hoca, 'Seçimlerden önce 100 bin kişiye iş vereceğim' dedi. Seçimlerden sonra dediler ki 'Hoca nasıl vereceksin, hani, ne vereceksin?' 'Ya, ben 10 bin demiştim ama herhalde oraya biri fazla sıfır atmış, kim atmış?' Herhalde hoca o sıfırı kimin koyduğunu buldu, seçimlerden sonra onu açıklayacak" diye konuştu.

- "Vatandaşlarımız oynanan oyunu bozacaktır"

Bakan Çavuşoğlu, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin Türkiye üzerine oynanan oyunları bozmak için çok önemli bir fırsat ve dönüm noktası olduğunun altını çizerek, şöyle devam etti:

"Türkiye üzerine her zaman oyunlar oynanıyor ama son 12 yıldır her seçimde vatandaşlarımız bu oyunları bozdu. 2002'de bozdu. O zaman 'Lideri olmayan, lideri seçime giremeyen ve seçilse bile iktidarda tutulmayacak, indirilecek, kapatılacak bir partiye oy vermeyin' dediler ama vatandaşlarımız dinledi mi? Dinlemedi. Bu oyunu bozdu ve AK Parti'yi tek başına iktidara getirdi. Ondan 3-4 ay sonra başkanımız Siirt'te seçime girdi ve Başbakan oldu. Ondan sonra sokak eylemleri, Ordu'yu göreve davet etmeler, yok 'Cumhurbaşkanını seçtirmeyiz', bir taraftan çeteler, bir taraftan yapılanmalar, yok işte partiye kapatma davaları, e-muhtıralar, 28 Şubat'ın kalıntıları, her türlü sokak eylemleri, mitingler... Güya Cumhuriyet mitingleri adı altında iktidarı devireceklerdi. Hiçbirisi amacına ulaşamadı. Çünkü 2004 yerel seçimlerinde ve 2007 o sözde Cumhuriyet mitinglerine baktığın zaman, AK Parti gidiyor, iki partili koalisyon geliyordu ama vatandaş, 'Bu ülkede sözü ben söylerim. Kararı da ben veririm' dedi. 2004, 2007 seçimlerinde yüzde 47 ile AK Parti'yi iş başına getirdi. Yani yüzde 34,5'ten yüzde 47'ye. 2011 yılında yüzde 50 ile iktidara getirdi. Netice itibarıyla yine bu seçimlerde vatandaşlarımız oynanan oyunu bozacaktır."

- 2023 hedefleri gerçekçi

"Dinimize, ahlakımıza sığmayacak, örf, adet ve geleneklerimizde olmayan şantaj, dublaj, iftira, fitne ile karşı karşıyayız" diyen Çavuşoğlu, buna karşı milletin "Bu ülkenin gerçek sahibi benim. Millettir. Ülkede sözü de kararı da millet verir" diyeceğini söyledi.

"Türkiye tekrar güçlenme hamleleriyle, büyük projelerle 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla gidecek" diyen Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Hedeflerimiz, hayallerimiz boş hayaller değil. Bugüne kadar milletimize ne söz verdiysek yerine getirdik. 'Yapılamaz, olmaz, mümkün değil' denilen her şeyi yaptık. Zamanından önce gerçekleştirdik. O yüzden 2023 hedeflerimizin hepsi gerçekçi. Gerçi engellemeye çalışıyorlar. 'Kanal İstanbul'u yapamazsınız' diyorlar. 'Senin dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi içerisinde ne işin var. Avrupa'nın 3. ekonomisi olsan ne olur, olmasan ne olur' diyorlar. 'Köprüler yapma, otobanlar yapma, hızlı trene ne gerek var' diyorlar. Eski çağ döneminde, geri kalmış, lobilere kurban gitmiş bir Türkiye arzuluyorlar ama milletimiz onu istemiyor. Milletimiz artık gördü. Standardı, kaliteyi, hizmeti, hastaneleri, okulları, yolları, adliye saraylarını, hükümet konaklarını, spor salonlarını gördü. Milletimiz, devletin gücünü, güvencesini, şefkatini gördü. Milletimiz liderini gördü. Ülkenin güçlü liderini gördü. Ülkemiz dünya lideri çıkardı. Millet, bu kazanımlarından vazgeçer mi, geri adım atar mı? Bunların bozulmasına imkan verir mi? İşte milletimiz meydanlarda. Bakınız meydanlara, artık insanlar meydanlara sığmıyor."

Çavuşoğlu, konuşmasının ardından partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com