AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalyada
Bakan Çavuşoğlu: "Önümüzdeki seçimlerde de inşallah millet, oylarıyla sandıkta oyunu bozacak ve 'Bu ülkenin gerçek sahibi benim' diyecek"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Önümüzdeki seçimlerde de inşallah millet, oylarıyla sandıkta oyunu bozacak ve 'Bu ülkenin gerçek sahibi benim' diyecek" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Kaş ilçesine bağlı Kalkan beldesinde AK Parti Kaş Belediye Başkan adayı Halil Kocaer'in seçim ofisini ziyaret etti. Çavuşoğlu, barada yaptığı konuşmada, ilçenin son 5 yılda geriye gittiğini, Türkiye'nin en gözde turizm beldelerinde biri olan Kalkan'da her yerin mezbelelik olduğunu söyledi.

Kalkan'a hizmet edemeyenlerin Kaş'ın tamamına hizmet etmesinin mümkün olmadığını ifade eden Çavuşoğlu, her alanda tecrübeli arkadaşlarının ilçe için güç birliği yaptığını anlattı.

Türkiye'nin 2023 hedeflerimizden birinin Türkiye'nin turizm potansiyelini geliştirerek, 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Önümüzdeki seçimde demokrasi kazanacak, sivil demokrasi kazanacak. Milletin dediği olacak. Milletimiz her zaman oyunları bozmuştur. Her zaman milletimizin sağduyusu ülkeye hakim olmuştur. Önümüzdeki seçimlerde de inşallah millet, oylarıyla sandıkta oyunu bozacak ve 'Bu ülkenin gerçek sahibi benim' diyecek. 'Bu ülkede kararları ben veririm' diyecek. 30 Mart seçimleri bu bakımdan da çok önemlidir. İnanıyorum ki 30 Mart'ta Kaş'ta da başarıya ulaşacağız."

Daha sonra Yeşilköy köyüne giden Çavuşoğlu, buradaki bir çay bahçesinde düzenlenen halk toplantısında yaptığı konuşmada, 11 sene önce AK Parti'yi kurarken, millete güvenerek yola çıktıklarını belirtti.

- 12 yılda 18 bin kilometre duble yol

Bakan Çavuşoğlu, yolun medeniyet olması nedeniyle Türkiye'nin her tarafını duble yol ağlarıyla ördüklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Cumhuriyet tarihinde 79 yılda sadece 6 bin 500 kilometre duble yol yapılmıştır ama biz 12 yılda aşağı yukarı 17 bin kilometre, bu yılı da sayarsanız 12 yılda 18 bin kilometre olur. Yani Cumhuriyet tarihinin 3 katını 12 yılda yapmış oluyoruz. Biz bunu söyleyince, 'Sizin Cumhuriyetle hesaplaşmanız mı var' diyorlar. Sadece kıyaslama yapıyoruz. Hizmet eden herkese teşekkür ederiz ama AK Parti kadroları olarak, Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde hizmet için yola çıktık. Hedef koyuyoruz, bu hedeflere de Türkiye'yi ulaştırıyoruz. Ekonomimizi büyütüyoruz. 6 sıfır sileceğiz dedik. Hiç kimse ihtimal vermiyordu, sildik. Paramızın, pasaportumuzun, Türk bayrağının dünyada itibarı var. Çünkü güçlü ülke, ekonomisi güçlü ülke. Büyümeye devam ediyor."

Türkiye'nin ekonomik gücünü kötüye değil, insan yardımları için kullandığını dile getiren Çavuşoğlu, insani yardımlarda dünya üçüncüsü olduklarını söyledi.

IMF'ye borçlu bir ülkeyken, şimdi 5 milyar lira kredi açtıklarını hatırlatan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"Dikkat ediyorsanız 17 Aralık, Gezi olayları, hepsinin hedefinde büyük projeler var. 'İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate indirtmeyiz' diyorlar. 'Havaalanı, hızlı tren yapmayın' diyorlar. Köprü yapmayın, tüp geçit yapmayın. Havaalanı yapmayın. Kanal İstanbul'u yapmayın. Gerek yok. Dikkat ediyorsanız büyük, kimsenin hayal edemediği projeleri ve onları yapanları hedef seçmişler ama bu ülkede bir lider var. Bu ülkenin gerçek sahipleri var. Bu ülkenin gerçek sahipleri sandıkta sözünü söyler. İnşallah Kaş ve Yeşilköy'de bu sözü söyleyeceğiz. Cevabımızı vereceğiz. Dersimizi de vereceğiz."

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra Gelemiş ve Ova köylerinde de vatandaşlarla bir araya geldi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com