AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalya'da:

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalyada:
"Gazi Mustafa Kemal hedefi koymuş, ondan sonra gelenler, Atatürk'ten geçinmişler, yatmışlar. Ama biz bugün Türkiye'yi Atatürk'ün gösterdiği istikamette, dünyanın en büyük ülkelerinden bir tanesi yapıyoruz"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Gazi Mustafa Kemal hedefi koymuş, ondan sonra gelenler, Atatürk'ten geçinmişler, yatmışlar. Ama biz bugün Türkiye'yi Atatürk'ün gösterdiği istikamette, dünyanın en büyük ülkelerinden bir tanesi yapıyoruz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, AK Parti Kaş belediye başkan adayı Halil Kocaer'in ilçe merkezindeki seçim bürosunu ziyaret etti. Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, ilçenin AK Parti'nin belediyecilik anlayışını özlediğini söyledi. 

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığının 5 yıldır yaptığı hiçbir işin olmadığını savunan Çavuşoğlu, geçen seçimde milletin kandırılarak oylarının alındığını ifade etti.

Çavuşoğlu, halkın 12 yıldır kendilerini hiç yalnız bırakmadığını belirterek şöyle konuştu:

"12 yıl her seçimde AK Parti'yi daha da güçlendirdiniz. Siz AK Parti'yi güçlendirdikçe, Türkiye'de büyüdü, Türkiye'de güçlendi. Türkiye'nin ekonomisi büyüdü. Türkiye'nin itibarı büyüdü. Türkiye'nin hizmetleri büyüdü. Dünya'da saygın bir ülke haline geldi. Önümüzdeki seçimlerde biz inanıyoruz ki siz AK Parti'yi yine yalnız bırakmayacaksınız. Bugün milyonlarca insanın meydanlara koştuğunu Yenikapı'da gördünüz, Recep Tayyip Erdoğan'ı yalnız bırakmayacaksınız."

AK Parti'nin bugüne kadar ne vadettiyse hepsini yerine getirdiğini dile getiren Çavuşoğlu, 79 yılda yapılmayanları yaptıklarını, yapılanlardan da kat kat fazlasını yaptıklarını söyledi.

Çavuşoğlu, 2023, 2053 ve 2071 yıllarıyla ilgili büyük hedeflerinin olduğunu vurgulayarak şunları kaydetti:

"Bugün geldiğimiz noktayı hepimiz biliyoruz. Sloganlarla, şarkılarla vakit geçirmeyiz. Biz Atatürk'ten geçinmeyiz. Atatürk'ün hedef koyduğu ileri medeniyetler seviyesine ulaştırmamız lazım. Gazi Mustafa Kemal hedefi koymuş, ondan sonra gelenler, Atatürk'ten geçinmişler, yatmışlar. Ama biz bugün Türkiye'yi Atatürk'ün gösterdiği istikamette, dünyanın en büyük ülkelerinden bir tanesi yapıyoruz."

Konuşmasının ardından, ilçedeki sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle yemekte bir araya gelen Bakan Çavuşoğlu ayrıca İslamlar ve Üzümlü köylerinde vatandaşlarla görüştü.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com