AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalya'da:

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu Antalyada:
Bakan Çavuşoğlu: "Yok başörtülü değil alırım, yok başörtülü şöyle yaparım, başörtülüyü okula almam... Bitti bunlar bitti. Türkiye'ye özgürlükler geldi"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Yok başörtülü değil alırım, yok başörtülü şöyle yaparım, başörtülüyü okula almam... Bitti bunlar bitti. Türkiye'ye özgürlükler geldi" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Elmalı ilçesine bağlı Yuva beldesinde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, hiç bir  vatandaşın karşısına boş vaatlerle çıkmadıklarını, AK Parti'nin ne aldanan, ne de aldatan olduğunu söyledi.

Vatandaşların başını hiç bir zaman öne eğdirmediklerini ve eğdirmeyeceklerini ifade eden Çavuşoğlu, "Biz de sizin sayenizde hep dik durduk. Diklenmeden dik durduk. Hiç bir baskıya, hiç bir güce, milletimizin egemenliği dışında hiç bir güce boyun eğmedik. Hiç kimseye de eyvallah etmedik. Allah'a şükür etmeyiz de. Çünkü biz gücümüzü sizden alıyoruz. İnşallah 30 Mart'ta siz de oynanan oyunları bozacaksınız" diye konuştu.

Çavuşoğlu, 30 Mart seçimlerinin belediyelerle birlikte büyüme, kalkınmanın yanı sıra Türkiye'nin istikrarı, büyümesi ve 2023 hedeflerine ulaşması için kritik bir seçim olduğunu belirtti.

Elmalı ilçesine ikinci bir İmam Hatip Lisesi yapılması için bugün ihale yapıldığını bildiren Çavuşoğlu, bir vatandaşın "İnşallah kapatamazlar" sözü üzerine şöyle konuştu:

"Allah'ın izniyle kapatamazlar. Geçti o devirler geçti. Artık bu millet ne derse o olur. Öyle kafasına eseni yapamaz. Meslek liselerinin önünü kapatacağız, katsayıyı artıracağız, o devirler geçti. Yok başörtülü değil alırım, yok başörtülü şöyle yaparım, başörtülüyü okula almam... Bitti bunlar bitti. Türkiye'ye özgürlükler geldi. Hepsi bizim kardeşimizdir. Başı örtülü olan da bizim kardeşimizdir, başı açık olan da. Hepsi bizim evlatlarımızdır. Evlatlar arasında ayrım yapılmaz, evlatlar arasına nifak sokulmaz. Ne oldu şimdi? Türkiye normalleşti. Herkes özgürlüğüne kavuştu. Özgürlük herkes için geçerlidir. Gelecek, kapatacaklar. O okulu, bu okulu kapatacaklar olmaz. Bunlara kimse müsaade etmez. Çünkü artık milletin emrini yerine getiren bir iktidar, bir başbakan var. "

-"CHP marjinal bir parti olmaya başladı"

Çavuşoğlu, milletin CHP'yi ömür boyu muhalefete mahkum ettiğini savunarak, onlarında 'İktidara geleceğiz, şöyle yapacağız' demediklerini öne sürdü.

CHP'nin hep sallama, küfür ve hakaret ettiğini söyleyen Çavuşoğlu şunları kaydetti:

"Tabi muhalefette keyifler iyi. Yiyorlar içiyorlar, ondan sonra bağırıp çağırıyorlar. Arada bir kaç sokak eylemi. Zaten dikkat ediyorsanız, CHP yavaş yavaş Kılıçdaroğlu ile birlikte marjinal bir parti olmaya başladı. Sokak eylemleri yapan marjinal parti ve örgütler var ya onlar gibi olmaya başladılar. Avrupa'da da radikal partiler var ya onlar gibi olmaya başladılar."

Çavuşoğlu, daha sonra Zümrütova köyünde vatandaşlarla biraraya geldi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com