AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalyada
Bakan Çavuşoğlu, Antalya Valiliğinde düzenlenen, bir hayırsever tarafından yaptırılacak okul protokol imza törenine katıldı

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Hayırseverlerimiz ile devletimiz işbirliği yaptığı zaman okullar yapılıyor, hastaneler yapılıyor. Birçok alanda hayırseverlerimizin desteğini görüyoruz" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, Antalya Valiliğinde, valilik ile hayırsever Uğur Sipahioğlu arasında gerçekleştirilen Alanya ilçesine bağlı Türkler beldesine yapılacak 16 derslikli ortaokul protokolünün imza törenine katıldı. 

Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Uğur Sipahioğlu'nun daha önce de bir ilkokul yaptırdığını, ailesinin çok hayırsever olduğunu söyledi. Sipahioğlu ailesinin sadece okul değil, birçok alanda yardım yaptığına işaret eden Çavuşoğlu, Alanya'da çok sayıda hayırseverin de okul yaptırdığını anlattı. 

Yeni yapılan vakıf üniversitesinin yerini de bir hayırseverin verdiğini bildiren Çavuşoğlu, "Hayırseverlerimiz ile devletimiz işbirliği yaptığı zaman okullar yapılıyor, hastaneler yapılıyor. Birçok alanda hayırseverlerimizin desteğini görüyoruz. Biz, Alanya ve Antalya'da siyasetçiler, vali, kaymakam ve il müdürleri olarak çok şanslıyız" diye konuştu. 

Uğur Sipahioğlu'nun Alanya ve bölgesindeki yardımlarının devam edeceğini dile getiren Çavuşoğlu, bu okulun da en kısa zamanda hizmete girmesi temennisinde bulundu. 

Turizmin başkenti Antalya'nın üniversite kenti olmasını arzuladıklarını belirten Çavuşoğlu, sağlık turizminin yaygınlaşmasını, turizmin 12 aya yayılmasını istediklerini bildirdi. 

Vali Sebahattin Öztürk de Antalya'nın okul hayırseverliği konusunda Türkiye çapında üne sahip olduğunu söyledi. Okul için Alanya Belediyesinin araziyi tahsis ettiğini kaydeden Öztürk, Sipahioğlu ailesine teşekkür etti. 

Uğur Sipahioğlu ise yatırımı yapmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi. Daha önce yaptırdıkları ilkokulun plaketini Mevlüt Çavuşoğlu'nun babası Osman Çavuşoğlu'dan aldığını dile getiren Sipahioğlu, daha sonra 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in kendilerini köşke davet ederek plaket verdiğini, büyük onur duyduklarını vurguladı. 

Bu sırada araya giren Vali Öztürk, "Biz de veririz plaket" şeklinde espri yaptı.

Konuşmaların ardından okul yapılmasına ilişkin protokol, Vali Öztürk ile Uğur Sipahioğlu tarafından imzalandı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com