AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da:

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalyada:
"(Güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin) Devletin bu anlamdaki yetkililerinin yaptığı toplantının dinlenmesi ve bunun da sızdırılması casusluktur. Bu, vatana ihanettir. Zaten bunların yaptığı baştan beri vatana ihanettir"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin, "Devletin bu anlamdaki yetkililerinin yaptığı toplantının dinlenmesi ve bunun da sızdırılması casusluktur. Bu, vatana ihanettir. Zaten bunların yaptığı baştan beri vatana ihanettir" dedi. 

Çavuşoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Alanya'da esnafla buluştu. Bu sırada gazetecilerin, güvenlik toplantısının illegal dinlenmesine ilişkin sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, dinleme olaylarının vatandaşı çok rahatsız ettiğini söyledi. Dinlemelerin ve AK Parti iktidarı ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik şantaj, montaj ve tüm tehditlerin Türkiye'ye zarar verdiğini vurgulayan Çavuşoğlu, son yaşanan dinleme olayının da bunu bir kez daha ispatladığını kaydetti. 

Her ülkenin kendi güvenliğini sağlamak, yurt dışındaki vatandaşını, soydaşını, atalarının mirasını korumanın görevi olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, her ülkenin de bunlara yönelik tedbirleri alması gerektiğini belirtti. Dinleme olaylarını "ihanet" olarak değerlendiren Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Burada Genelkurmay 2. Başkanı, Dışişleri Bakanı, MİT Müsteşarı ve Dışişleri Müsteşarı, yani devletin bu anlamdaki yetkililerinin yaptığı toplantının dinlenmesi ve bunun da sızdırılması, casusluktur. Bu, vatana ihanettir. Zaten bunların yaptığı baştan beri vatana ihanettir. Çünkü Türkiye'ye zarar vermek istiyorlar. Bunun hangi noktaya geldiğini vatandaşlarımız da görmüş oldu. Normal şartlarda kimsenin inanamayacağı şartlara geldi bu işler. Başından beri Türkiye'ye yönelik tehditlerin amacı; Türkiye'ye zarar vermek, Türkiye'yi karıştırmak, Türkiye'yi kaosa sürüklemek. Bunu kimin yaptığı da çok belli."

Bir gazetecinin, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın, "Bunların bin kere Allah belasını versin" diyerek beddua ettiğini söylemesi üzerine Çavuşoğlu, beddua taraftarı olmadıklarını dile getirdi. Çavuşoğlu, "Bunları görüp de isyan etmemek elde değil. Herkes isyan ediyor" diye konuştu. 

Çavuşoğlu, esnaf ziyaret yaptığını hatırlatarak, vatandaşın da bu tür konulardan şikayetçi olduğunu aktardı. Sokakta vatandaşın dinleme olaylarına isyan ettiğine dikkati çeken Çavuşoğlu, "Vatandaş, bu tür insanların, ülkenin ulusal güvenliğine bile tehdit eden illegal aktiviteler içinde olduğunu gördü, Türkiye'nin bekasının hiç umurlarında olmadıklarını gördü ve vatandaş da 'Bunu kim yaptı' diye soruyor" dedi.

- Youtube erişiminin engellenmesi

Bir gazetecinin, Youtube erişiminin engellenmesiyle ilgili sorusuna ise Çavuşoğlu, her ülkenin ulusal güvenlik tedbirlerini aldığını, buna yönelik ABD'de, Almanya'da, İngiltere'de örneklerin olduğunu anlattı. 

Kendilerinin Youtube ya da herhangi bir servis sağlayıcının yasaklanmasına taraftar olmadıklarını dile getiren Çavuşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ne diyorlar 'Türkiye'de alınan idari mahkemenin kararını Türkiye uygulamalıdır' diyor, 'Hükümet uygulamalı' dıyor. Peki Youtube ile ilgili ya da Twitter ile ilgili mahkeme kararları var. Bu mahkeme kararlarını 'Youtube ya da Twitter uygulamalı' diyebiliyorlar mı? Diyemiyorlar ama hükümete karşı bu eyleme karşı bir karar olduğu zaman 'Bu hemen uygulansın' diyorlar. Şimdi hukukun üstünlüğü konuşuluyor. Fakat Twitter'ın yayınladığı linklerin kaldırılması ile ilgili mahkeme kararları var. 'Twitter bu mahkeme kararlarını uygulasın' diyen yok. Çifte standartın en güzel örneği de budur."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com