AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalya'da

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Antalyada
"Biz inanıyoruz ki yine milletimizin desteğiyle AK Parti'nin adayı inşallah yine Cumhurbaşkanı olacaktır. 30 Mart'ta milletimiz bunun sinyalini verdi. Kimi istediğini ve nasıl bir cumhurbaşkanı istediğinin sinyalini verdi"

ANTALYA (AA) - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Biz inanıyoruz ki yine milletimizin desteğiyle AK Parti'nin adayı inşallah yine Cumhurbaşkanı olacaktır. 30 Mart'ta milletimiz bunun sinyalini verdi. Kimi istediğini ve nasıl bir cumhurbaşkanı istediğinin sinyalini verdi" dedi.

Çavuşoğlu, AK Parti Alanya Teşkilatı tarafından Ütopia Clup'ta düzenlenen kahvaltıya katıldı. Çavuşoğlu, burada yaptığı konuşmada, Alanya'da seçimi kaybettiklerini ancak seçim çalışmalarından dolayı teşkilat üyelerine teşekkür etmek için bir araya geldiklerini söyledi.

Seçimin neden kaybedildiği konusunda parti içinde gerekli değerlendirmelerin yapıldığını ifade eden Çavuşoğlu, ortada bir başarı ya da başarısızlık varsa bunun nedenlerinin mutlaka tespit edilmesi gerektiğini, aksi takdirde geleceğe doğru yön verilemeyeceğini belirtti.

Hatalardan ders çıkarılması gerektiğini kaydeden Çavuşoğlu, "Varsa eksikliklerimiz, gurur yapmadan düzeltmeliyiz. Bu dava bir seçimlik dava değildir, bu davanın geçmişi, Osmanlı'ya, atalarımıza dayanır" diye konuştu.

Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedefleri olduğuna işaret eden Çavuşoğlu, bu hedeflere emin adımlarla ilerleyebilmek için her zaman değişerek gelişmek gerektiğini dile getirdi. AK Parti'nin 14 yıldır, Türkiye'nin de 12 yıldır değişerek geliştiğini vurgulayan Çavuşoğlu, bu doğrultuda yapılan her çalışmanın samimi ortamda değerlendirilmesi, varsa eksiklerinin tespit edilmesi gerektiğini belirtti. 

30 Mart seçimlerinde Antalya'da büyük başarı elde ettiklerini anlatan Çavuşoğlu, büyükşehir belediyesi ve 10 ilçenin AK Partili kadrolara geçtiğini ifade etti. Uzun süre farklı partilerde olan ilçelerin de bugün AK Parti belediyeciliğiyle tanıştığını belirten Çavuşoğlu, Alanya'da ise istenen sonuçla karşılaşılmadığını ancak ilçenin hizmetten mahrum bırakılmayacağını bildirdi. 

Seçimi kazanan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel'i arayarak tebrik ettiğini anlatan Çavuşoğlu, demokrasiye, vatandaşın tercihine her zaman saygı gösterdiklerini kaydetti. Alanya'ya hizmetlerinin devam edeceğini, hiçbir projenin yarım kalmayacağını vurgulayan Çavuşoğlu, Alanya'ya yapılacak her hizmet için gereken desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi. 

Türkiye'de son 12 yıldır hiçbir belediye arasında ayrım yapılmadığını, her belediyeye eşit ödenek gönderildiğini, proje getiren tüm belediye başkanlarının desteklendiğini ifade eden Çavuşoğlu, hizmeti halk için yaptıklarını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan böyle talimat aldıklarını dile getirdi. 

- Cumhurbaşkanlığı seçimi

30 Mart'ta halkın büyük desteğini alan bir parti olduklarını vurgulayan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Milletimiz bize 'Size güveniyoruz, yaptığınız hizmetleri görüyoruz, size karşı oynanan oyunların, kurulan tuzakların farkındayız. Bu oyunları bozduk, siz de emin adımlarla yürüyün' dedi. Oyların yaklaşık yüzde 46'sını aldık. Belediye sayısı bakımından ister belde, ister ilçe, ister il, ister büyükşehir belediyeleri olsun Türkiye'deki belediyelerin yüzde 60'ını AK Parti almıştır. Bu halkımızın güvenidir."

30 Mart yerel seçimlerinde halktan alınan destekle yollarına devam edeceklerini belirten Çavuşoğlu, ilerideki günlerde Cumhurbaşkanlığı seçiminin yapılacağını hatırlatarak, Türkiye'de ilk defa cumhurbaşkanını halkın seçeceğini söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı için istişarelerden sonra AK Parti'nin adayının belirleneceğini dile getiren Çavuşoğlu, "Biz inanıyoruz ki yine milletimizin desteğiyle AK Parti'nin adayı inşallah yine Cumhurbaşkanı olacaktır. 30 Mart'ta milletimiz bunun sinyalini verdi. Kimi istediğini ve nasıl bir cumhurbaşkanı istediğinin sinyalini verdi" diye konuştu. 

Türkiye'nin önünde cumhurbaşkanlığından sonra genel seçimin de olduğunu hatırlatan Çavuşoğlu, teşkilat üyelerinden çalışmalarını bırakmamalarını istedi. 

AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani, Alanya'nın desteğiyle büyükşehir belediye başkanlığını kazandıklarını belirterek, ilçe halkına teşekkür etti. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com