AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Eskişehir'de:

AB Bakanı ve Başmüzakereci Çavuşoğlu, Eskişehirde:
"Devlet içinde tek düzen olur. Farklı görüşler olabilir ama tek düzen olur. Vatandaşlarımız ve devletimize hizmet etmek isteyenler, bu tür paralel yapılardan ve onların uygulamalarından mağdur olmuşlar"

ESKİŞEHİR (AA) - Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, "Devlet içinde tek düzen olur. Farklı görüşler olabilir ama tek düzen olur. Vatandaşlarımız ve devletimize hizmet etmek isteyenler bu tür paralel yapılardan ve onların uygulamalarından mağdur olmuşlar" dedi.

Çavuşoğlu, çeşitli etkinliklere katılmak üzere geldiği Eskişehir'de Hamamyolu Caddesi'ndeki esnafı ziyaret etti. 

Ziyaretin ardından basın açıklaması yapan Çavuşoğlu, yerel seçim arifesinde Eskişehir'de siyasi çalışmalar yaptıklarını belirterek, adaylarla esnafı ziyaret ettiklerini söyledi.

 AK Parti'nin Eeskişehir'deki belediye başkan adaylarının güçlerini birleştirerek Eskişehir’in hak ettiği hizmeti vereceklerini ifade eden Çavuşoğlu, "Eskişehir'i daha da büyütecekler, Eskişehir'i güzelleştirecekler, daha da çağdaşlaştıracaklar ve Avrupa standartlarında hizmetler verecek. Eskişehir'de çöp yığınlarının hala vahşi depolama yönetimiyle depolanması, kente yakışmayan bir tablo. Avrupa Birliği üyesi ve Türk Dünyası Kültür Başkenti olan Eskişehir'e yakışmayan bir tablo" dedi.

Bakan Çavuşoğlu, bir gazetecinin, "Biraz önce yanınıza yaklaşan bir vatandaş, oğlunun fişlendiğini söyleyerek sizden yardım istedi. Bu konuda neler söylemek istersiniz?" sorusu üzerine, şöyle konuştu:

"Bir arkadaşımız, kendisi de polis emeklisi. Oğlunun, bu paralel yapı yüzünden, yani onlar tarafından fişlendiğini söyledi. İşte bizim de karşı olduğumuz budur. Devlet içinde, devletin kurumları içinde, yargıda olsun, bürokraside olsun, aynı şekilde polisimizin içinde olsun, bu tür yapılanmalar olmamalı. Devlet içinde tek düzen olur. Farklı görüşler olabilir ama tek düzen olur. Vatandaşlarımız ve devletimize hizmet etmek isteyenler bu tür paralel yapılardan ve onların uygulamalarından mağdur olmuşlar. Biz de bugün gerçekten görüyoruz ki çok mağduriyet var.

Bu mağduriyetlerin giderilmesinin sorumluluğu da iktidardadır, hükümettedir, yürütmededir çünkü millet iradesini göstermiştir ve istediği kişileri iktidara getirmiştir. Dolayısıyla bir olumsuzluk varsa veya bugüne kadar çetelerle, mafyalarla, darbe girişimleriyle nasıl mücadele edildiyse bu tür yapılanmalarla da mücadele edilmelidir. Çünkü toplumun her kesimine, iş dünyasından sokaktaki vatandaşa kadar bu tür yapılanmaların zararı vardır. Bunları telafi edilmesi gerekiyor. Hükümetimiz de hiçbir taviz vermeden bugüne kadar nasıl çetelerle, mafyalarla, askeri darbe girişimleriyle, vesayetçilerle mücadele ettiyse, paralel yapıyla ve bunların tüm yanlış uygulamalarıyla da mücadele edecektir." 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com