''AB hakkındaki genç nesilin farkındalığı ve duyarlılığı arttı''

''AB hakkındaki genç nesilin farkındalığı ve duyarlılığı arttı''
Eskişehir Ticarete Odası (ETO) Başkan Yardımcısı İskender Bayar, ''Avrupa Birliği (AB) hakkında genç nesilin duyarlılığı artırıldı" dedi.

Eskişehir Ticarete Odası (ETO) Başkan Yardımcısı İskender Bayar, ''Avrupa Birliği (AB) hakkında genç nesilin duyarlılığı artırıldı' dedi.
222 Park'da bir açıklama yapan Bayar, farklı zamanlarda yaklaşık 500 ilköğretim öğrencisinin ETO'da ağırlandığını belirterek, 'Gençlerimize AB hakkında bilgi verilip, kitap ve broşör dağıtımı yaptık. Böylelikle genç nesillerin farkındalığı ve duyarlılığı artırıldı. Merkezimize Kütahya, Afyon, Bilecik illeri bağlı, bu illerin sorumluluğuda bize aittir'' diye konuştu.
Bayar, İstanbul'da gerçekleştirelen, AB üye ülkelerinden ve ülkemizin çeşitli illerinden 200 öğrenci ile AB parlamenterleri, yazarlar, yönetmenler, akademisyenler gibi konusuna hakim çok sayıda uzmanın da katıldığı 'Gençlik Konferansı' ve 'Avrupa Günü' etkinliklerinde öğrencilerimiz, farklı görüşleri dinleme, müzakere etme ve fikirlerini beyan etme fırsatı yakaladılar. Ayrıca, ilçelerde gerçekleşen oturumlarda 600 kişilik bir tarım ilgilisi kitleye ulaşıldı. AB-Türkiye ilişkilerinin basına yansıyan 50 yılın gazete haberlerinden oluşan bir sergide açtık'' şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com